‘İmamoğlu, Akşener’i kazıklamış’

Gazeteci Enver Aysever, Meral Akşener'in Altılı Masa'dan kalkış sürecine ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. Akşener'in Ekrem İmamoğlu'na güvenerek rest çektiğini öne süren Aysever, "Hadi oğlum aday ol biz de arkana düşüyoruz dediği Ekrem orada Meral Hanım'ı kazıklamış. Ekrem bugün herkesi bu şekilde siyasetin dışına atmış durumda" ifadelerini kullandı.

featured

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Altılı Masa’da adaylık nedeniyle kriz patlak vermiş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ‘çok ağır’ sözler sarf ederek masadan kalkmıştı. Gazeteci Enver Aysever, Meral Akşener’in masadan kalkmasına neden olan ismin CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu öne sürdü. Aysever, İmamoğlu’nun Akşener’e “Sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım” dediğini iddia etti.

Enver Aysever’in YouTube yayınında dile getirdiği iddialar şöyle:

“Masadan Meral Hanım’ı kaldıran İmamoğlu’ymuş. Meral hanıma demiş ki ‘sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım.’ Meral Hanım masadan kalktığı zaman beklenen o gece Ekrem’in adaylığını açıklaması. Meral hanım 1 saat, 2 saat, 5 saat, 10 saat bekliyor. Hadi Ekrem, hadi Ekrem, hadi Ekrem. Ama Ekrem adaylığını açıklamıyor.

‘İMAMOĞLU HERKESİ BU ŞEKİLDE SİYASETİN DIŞINA ATMIŞ DURUMDA’

Meral hanım da bunun üzerine masaya dönmek zorunda kalıyor. Masaya döndükten sonra hain damgası yiyor ve siyaseten varlığına mal oluyor. Mesele buymuş. Yani hadi oğlum aday ol biz de arkana düşüyoruz dediği Ekrem orada Meral Hanım’ı kazıklamış. Ekrem bugün herkesi bu şekilde siyasetin dışına atmış durumda.”

İYİ Parti’den istifa eden eski İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem ise sosyal medyada Enver Aysever’in yayınıyla ilgili paylaşımı “Doğru değil” notu düşerek alıntıladı. Aysever ise Erdem’e “Doğru !!! Haberiniz olmayabilir ama doğru” diye yanıt verdi.

Bahadır Erdem, geçen haftalarda CHP’ye katılmıştı.

 

‘İmamoğlu, Akşener’i kazıklamış’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Halkı kazıklıyorsunuz birbirinizi kazıklamışsınız çok mu?

  2. Kalemini satmayan adam Nihat GENÇ uzun zaman önce uyarmıştı dikkat edin bu adam küçük erdoğandır diye

  3. normal,yuzune bakın anlarsınız. ama anlamayanlar çok.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!