İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ sorusu: Her şeyi yaparlar!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Siyaset yasağı gelecek mi?" sorusuna, "Her şeyi yaparlar. Görevden almayı bile düşünürler. Ekrem İmamoğlu’na ne için dava açıyorlar? Sebebi 31 Mart seçimi" cevabını verdi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk’teki ‘Olaylar ve Görüşler’ programında soruları yanıtladı.

İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısında ‘güvenlik açığı’ gerekçesi gösterilen saksı ve banklar hakkında, “Bu konularda bir arada olabilme meselesiyle ilgili yaşadığım sıkıntılar, bunların hepsini bir süre erteledim. Konuşmayacağım, ama zamanı gelince bunlara temas edeceğim” dedi.

İmamoğlu, ‘150 Günde 150 Proje’ kapsamında Tuzla’da açılan İleri Biyolojik Arıtma Tesisi açılışında AKP’li Tuzla Büyükşehir Belediye Başkanı ile yaşanan gerginliği hatırlattı.

“Benim projem lafımı, bırakın İBB Başkanlığında, Beylikdüzü başkanlığım döneminde çıkmadı. Ben iş insanıyım. Babam da ortak, orada bile ‘benim projem’ demedim. Bu ülkenin parasını, bütçesini yöneteceksiniz, ne benim projem ne partimin projesi derim. Milletimizin projesi” ifadelerini kullanan İmamoğlu, projenin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi olduğunu söyleyen AKP’li Tuzla Büyükşehir Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın sözlerine tepki gösterdi.

İBB Başkanı ayrıca, “Ekrem İmamoğlu’nun 3,5 yılına 25 yılı eşdeğer tutuyorlar. Yapamadıkları, durdukları, 10 metro hattında gürül gürül çalışan yönetimi kıskanıyorlar, yetinmiyorlar kendi 25 yılı ile yarıştırıyorlar” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘İmamoğlu’ndayız’ paylaşımına ilişkin de konuşan İmamoğlu, “Meral Hanım’ın mesajı çok şıktı, jest olarak gördüm. İmamoğlu ilçesinde, daha ne desin? Ne kadar mutluluk verici. Yarın genel başkanımız da gitse o da aynı espriyi yapabilir, İmamoğlu’ndayız diyebilir” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu, “İstanbul’da evini boş tutanlardan daha fazla vergi alacağız. Böyle bir şehirde evinizi boş tutamazsınız” ifadelerini de kullandı.

İmamoğlu, “Siyaset yasağı gelecek mi?” sorusuna, “Her şeyi yaparlar. Görevden almayı bile düşünürler. Ekrem İmamoğlu’na ne için dava açıyorlar? Sebebi 31 Mart seçimi” cevabını verdi.

 

İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ sorusu: Her şeyi yaparlar!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!