İmamoğlu ile ilgili skandal üniversite iddiası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun üniversite yıllarına ilişkin çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. 1990 yılında Girne Amerikan Üniversitesi’nden İstanbul Üniversitesi’ne yatay geçiş yapan İmamoğlu’nun, bunu yapmasının imkansız olduğu, Girne Amerikan Üniversitesi’nin Türkiye’de YÖK tarafından 1993 yılından itibaren tanındığı, geçişin sahte evrakla yapılmış olacağı ileri sürüldü.

featured

Gazeteci Şenol Demirci, kendi Youtube kanalı olan Gasteci Haber Tv kanalında Ekrem Imamoğlu ile ilgili çok önemli bir iddia ortaya attı. Demirci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Girne Üniversitesi’nde okurken, İstanbul Üniversitesi’ne denklik almasını sorguladı.

“Tamı tamına hazırlık dahil 7 yıl İngilizce üniversite eğitimi aldığı halde İngilizcesi nasıl bu kadar yetersiz olabiliyor?” sorusuyla programına başlayan ve ‘bugüne kadar yayınlanmamış bilgileri paylaşıyorum’ diyen Demirci, İmamoğlu’nun üniversite serüvenini anlattı.
Demirci, İmamoğlu’nun üniversitesiyi kazanamadığı için Kıbrıs’a gittiğini söyledi. Kıbrıs’ta o dönemlerde ‘diploma cepte’ hizmeti verildiğini belirten Demirci şu iddialarda bulundu:

“Erkem Bey, anılarında ‘Doğu Akdeniz Üniversitesi sınavlarına girdim. İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandım’ dediyse de bu büyük bir yalandı. Çünkü dileyen her ademoğlu sınavların ilk turuda 4 net yaparak bu okula kayıt yaptırabiliyordu. Kahramanımız bu okula kayıt yaptırıyor ve birkaç hafta sonra bu okulda mühendislik okuyamayacak kalitede olduğunu anlıyordu. Peki ne yapıyordu?
1985 yılında Girne’de bir apartman dairesinde kurulan, 7 öğrenci ile faaliyete geçen Özel Girne Amerikan Üniversitesine geçiş yapıyor ve bir yıl İngilizce hazırlık okuduktan sonra İşletme Fakültesinde eğitime başlıyordu.

Kahramanımız Ekrem İmamoğlu, 1990 yılında Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi’ndeki eğitimini sonlandırıp İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesine yatay geçiyor yapıyor, 1994 yılında okuldan mezun oluyordu. Üstelik yetersiz İngilizcesiyle.

Lafı uzatmanın gereği yok! Sayın Ekrem İmamoğlu, işte sorularım…

Kıbrıs’ta o tarihte YÖK akreditasyonu olan üniversite Doğu Akdeniz Üniversitesiydi. Öğrenim gördüğünüz Girne Amerikan Üniversitesi YÖK tarafından akredite değildi. GAÜ, Türk gazetelerine verdiği ilanlarda 1993 yılında YÖK. Akreditasyonuna dahil olduğunu bildirmekteydi.

Girne Amerikan Üniversitesi’nden yatay geçişle İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesine kayıt olmanız imkansız ötesidir ve yasa dışıdır. Çünkü Girne Amerikan Üniversitesi, 1990 yılında YÖK tarafından tanınmamaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi’nden yatay geçiş yapmamız imkansız ve yasa dışıdır, evrakta sahteciliktir! Bu suçu işleyenler, TCK 204 maddesine göre 4 ile 10 yıl hapisle yargılanmaktadır.

Sayın İmamoğlu, İstanbul Üniversitesine hangi belge ile kayıt yaptırdınız?
Devlet, kurumsallıktır. Sizin yatay geçiş yaptığınız üniversiteyi Kıbrıs’ta tescil edecek kurumu tarihte yoktu.

Kıbrıs Yükseköğrenim Kurulu, YÖDAK 1993 yılında kuruldu. Ekrem İmamoğlu’nun arkasındaki güç neydi?
Siyaset! Babası ANAP Trabzon kurucuları arasındaydı ve ilçe başkanlığı yapmıştı. ANAP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın sağ kolu, TBMM Başkanlarından Necmettin Karaduman, İmamoğlu ailesinin dostuydu.

Karaduman, Ekrem İmamoğlu’nun nikah şahidi olacak denli yakındı.
Arkanız sağlam, keseniz pek ise geçersiz belge ile üniversiteye kayıt mümkündü.
Kapasiteye değil, diplomaya tapmamızın doğal sonuçlarını yaşıyoruz. Suçlu biziz!”

İmamoğlu ile ilgili skandal üniversite iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bize reva görülen kurtarıcı bu mu Pepsi mi Cola mı gibi bir sorunun seçenekleri diğerinden ne kadar iyi olabilir ki Yıllarca bize onlar koyun siz değilsiniz dediler ama kendimizi çoban sanan yeni bir koyun sürüsü olduğumuzu ben yeni fark ettim. Matrixteki mavi hapı içmek kaba istiyormuş onu anladım.

  2. 2 ay önce

    ychp chp degıl kı zaten. anaplısı hdplısı fetocusu bolucusu altancısı ne arasan var. kemalıstler harıc

  3. 2 ay önce

    diploma işi genelde skandal olmuyor bu ülkede.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!