‘İmamoğlu ile Kaftancıoğlu birbirine girdi’ haberlerinin aslı ne?

CHP’de Cumhurbaşkanlığı adaylık tartışmaları İstanbul’da krize neden oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında yaşanan kavganın ayrıntılarına Veryansın Tv ulaştı. CHP kulislerinden edinilen bilgilere göre, Kaftancıoğlu bir toplantıda İmamoğlu hakkında sert ifadeler kullandı. Sözleri duyan İmamoğlu, telefonda Kaftancıoğlu ile tartıştı. Ardından CHP İstanbul İl Başkanlığına gitti ancak Kaftancıoğlu İmamoğlu gelmeden binadan ayrıldı.

featured

VERYANSIN TV/ÖZEL

CHP’de Cumhurbaşkanlığı adayının kim olacağı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bir yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusunda ısrarı sürerken, bir yandan da adaylık için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ismi konuşuluyor.

Geçen hafta bu tartışma İstanbul İl Yönetiminde de gündeme geldi. Veryansın Tv’nin CHP kulislerinden öğrendiği bilgilere göre, geçen haftalarda bir toplantıda Canan Kaftancıoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun kişiliği ile ilgili ağır ifadeler kullandı. Ardından da, “O gitsin Belediye Başkanlığını yapsın önce, bu işlerle uğraşmasın” dedi.

İddiaya göre bu konuşmalar sırasında Ekrem İmamoğlu’nun CHP İl Yönetiminde bulunan Ufuk İnan adlı akrabası da olaya şahit oldu. İnan söylenenleri İmamoğlu’na iletti. Bunun üzerine İmamoğlu, Kaftancıoğlu’na telefon açtı. Telefonda İmamoğlu’nun Kaftancıoğlu’na, “Sen benim arkamdan mı konuşuyorsun” dediği, ikilinin telefonda bir süre tartıştığı öğrenildi. Bunun üzerine İmamoğlu, Kaftancıoğlu ile görüşmek için hızla CHP İstanbul İl Başkanlığına gitti. Ancak Kaftancıoğlu, İmamoğlu gelmeden binadan ayrıldı.
İmamoğlu’nun bu olaydan dolayı çok sinirli olduğu, Kaftancıoğlu’nun da İmamoğlu ile konuşmaktan kaçındığı belirtildi.

‘İmamoğlu ile Kaftancıoğlu birbirine girdi’ haberlerinin aslı ne?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bu sozde sanl chp lılerden hayır bekleyen tıpışların chp medyasının alnını karıslayayım

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!