İmamoğlu kararının ardından Kaftancıoğlu’ndan Kılıçdaroğlu hamlesi

CHP'de 'Altılı masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmaları yaşanırken, Ekrem İmamoğlu'nun aldığı ceza sırasında Almanya'da olan Kılıçdaroğlu'na bazı CHP'liler tepki göstermişti. CHP İstanbul İl Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yer aldığı afiş asıldı.

featured

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kişisel sosyal medya hesabından “Halk galip gelecek, yeneceğiz” paylaşımı yaptı.

CHP İstanbul İl Binası’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin yer aldığı pankart asıldı. Kaftancıoğlu, pankartın fotoğrafını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
Tweetin altında yapılan yorumlarda kullanıcılar paylaşımı İmamoğlu’na karşı Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına destek olarak değerlendirdi.

CHP İstanbul il binasının ön yüzüne ise Atatürk’ün büyük boy fotoğrafı asıldı. 

Canan Kaftancıoğlu CHP’nin 97. kuruluş yıldönümüne denk gelen 9 Eylül günü söylediği “Atatürk yerine Mustafa Kemal demeyi tercih ediyorum” sözleri çok konuşulmuştu.

‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganını ‘militer’ bulan Kaftancıoğlu’nun, ‘Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız’ demeyi tercih ettiği de basına yansımıştı.

İMAMOĞLU’NUN ‘MAĞDURİYETİ’ PARTİDE TARTIŞMA YARATTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle verilen hapis cezası ve siyasi yasak yolunun açılması sonrası Meral Akşener önderliğinde adının Cumhurbaşkanı adayı olarak anılmasına bazı CHP’liler temkinli yaklaşmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında ısrarla İmamoğlu’nun İstanbul’daki görevinin başında olduğu vurgusu yapılmıştı.

İMAMOĞLU, KAFTANCIOĞLU GERGİNLİĞİ

CHP’de Cumhurbaşkanlığı adaylık tartışmaları İstanbul’da krize neden olmuş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında sert bir tartışma yaşandığı iddia edilmişti.

Kaftancıoğlu’nun bir toplantıda İmamoğlu’nun kişiliği hakkında sert ifadeler kullandığı, sözleri duyan İmamoğlu’nun da telefonda Kaftancıoğlu ile tartıştığı belirtilmişti.

Konuyla ilgili soruyu yanıtlayan İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar.” demişti.

İmamoğlu kararının ardından Kaftancıoğlu’ndan Kılıçdaroğlu hamlesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ist İl. Bşk lıgına bır rıca.lutfen dıger yandakı Ataturk fotografını kaldırın.bıraz durust olun. neysenız o,

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!