İmamoğlu metrobüs kazasının nedenini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasının nedenini açıkladı. İmamoğlu, "Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz görüntülerden ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki şoförün feryat ederek, 'kötü oluyorum, ambulans çağırın' diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride doğru kayarak kafa kafaya çarpışmasına vesile olduğunu ifade etmek isterim" dedi.

featured

İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte İBB’nin Çengelköy Eğitim, Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışına katıldı. Ekrem İmamoğlu, Avcılar’da 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, “Saat 18.30 sıralarında 100 bini aşan insan yolculuk yapıyor. Burada kaza meydana geldi. Yaptığımız incelemelerde birlikte 18.30’da oluşan bu kaza 2 saat içerisinde ekiplerimizin hızlı müdahalesiyle ulaşıma açıldı” dedi.

‘METROBÜS ŞOFÖRÜNÜN RAHATSIZLIK GEÇİRDİĞİ SES KAYITLARINDAN, GÖRÜNTÜLERDEN ORTADA’

Ekrem İmamoğlu kazanın oluş nedenini ise “Kazanın kayıtlarından ve elde ettiğimiz görüntülerden ve ses kaydından ortaya çıkıyor ki şoförün feryat ederek, kötü oluyorum, ambulans çağırın diyerek aslında bir baygınlık geçirdiğini ve otobüsün direksiyonunun yan şeride doğru kayarak kafa kafaya çarpışmasına vesile olduğunu ifade etmek isterim” şeklinde açıkladı.

thumbnail
İlişkili Haber

Metrobüs kazasından önce şoförün yardım talebi kamerada

İmamoğlu, “117’ye yakın insan hastaneye sevk edildi. Şu an itibaren hastanede 10’un biraz üzerinde insanın hastanede kaldığını söyleyebilirim. Yaralı sayısı 10 civarında. Ameliyat görünen hastamız şu an için bize ulaşmadı. 2 hastamız ameliyat edildi, bunlardan ikisi de şoförlerimiz. Deneyimli şoförlerimiz var. Rahatsızlanan şoförlerimiz 2012’den beri metrobüs hattında çalışan şoförümüz. Rahatsızlık geçirdiği ses kaydından, görüntülerden ortada. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına varıncaya kadar ilgilendiğimiz belirtmek isterim. Ben de vatandaşlarımızı hastanede ziyaret ettim. Eğer ihmal var ise bu konuda hangi mevkide olursa olsun gerekli idari uygulamaların yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİNİN TEŞKİLATLARINA ÇOCUKLARINIZI EMANET ETMEYİN’

İmamoğlu, “Yalan ifadelerle, ‘Binlerce yaralı var, şöyle trajik durum’, Ekrem İmamoğlu’nun ismini kullanarak, İBB’nin ismi kullanılarak, kötülemeye, iftira atılmaya gayret ediliyor. Bununla yetinilmiyor, arka arkaya dizilmiş otobüslerin içerisine girerek, yaralıların olduğu esnada bir siyasi propaganda yapılıyor. Bunları birkaç kez izledim. Yani bir akıl, bir mantık var mı? Anlamaya çalıştım. Vicdanım buna el vermedi, üzüldüm.” dedi.

“Sizin huzurunuzda o çocuklarımızın, o gençlerimizin annelerine babalarına şu mesajı vermek istiyorum.” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu: “Yalanın, iftiranın siyaset için, oy için her şeyin mubah olduğunun talimat verildiği bu AK Parti’nin teşkilatlarına çocuklarınızı emanet etmeyin.”

thumbnail
İlişkili Haber

AKP’li genç Avcılar’daki metrobüs kazasını abarttı: Binlerce yaralı var

İmamoğlu metrobüs kazasının nedenini açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!