İmamoğlu polemiğine Erdoğan da girdi: Oğluna sahip çık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu-Akşener ekseninde devam eden “Ekrem İmamoğlu” tartışmasıyla ilgili “Bay Kemal oğluna sahip çık, o kendisine başka ebeveynler arama peşinde” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararının ardından siyasette “Saraçhane” tartışması başlamıştı. Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’dayken Meral Akşener’le birlikte Saraçhane’de miting düzenleyen Ekrem İmamoğlu’nun “adaylık çıkışı yaptığı” yorumları yapılmıştı.

Siyasetteki İmamoğlu’na tartışmasına Erdoğan da katıldı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Herkesin birbirinin arkasından iş çevirdiği bir masaya bu millet geleceğini teslim etmez. Geçtiğimiz hafta hakimlere hakaret iddiasıyla ceza alan bir şahıs, bu konuda sergilenen tuhaf tavırlar ile masa efradının perişanlığını göstermeye yeterlidir.

CHP’nin başındaki zat dün çıkmış ne diyor biz baba oğul gibiyiz. Bunlara duyunca biz de içimizden Bay Kemal oğluna sahip çık. ‘O kendisine başka ebeveynler arama peşinde’ demekten öte duramadık. Şaka bir yana 6’lı masanın ne yaptıkları, hangi oyunu çevirdikleri bizi ilgilendirmiyor. Biz işimize bakacağız, bizim işimiz var ya…”

AKŞENER’DEN SARAÇHANE AÇIKLAMASI

Tartışmayla ilgili İYİ Parti lideri Meral Akşener’den de açıklama gelmişti. Hapis ve siyasi yasak kararı sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için Saraçhane’ye gitmesiyle ilgili konuşan Akşener, “Bakın linç edilmeye çalışıldığında nasıl Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına koştuysam, bu defa da, Ekrem İmamoğlu’nun yanına koştum” dedi.

İmamoğlu polemiğine Erdoğan da girdi: Oğluna sahip çık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    olur bibicim, haa? Sifirlarim

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!