İmamoğlu taraftarlarının hayal kırıklığı… ‘Desteklerimiz haram olsun’

Ekrem İmamoğlu'nun karadeniz gezisinde yanında götürdüğü gazeteciler tartışma yarattı. Tepkilerin odağında Nagehan Alçı vardı. Seçim sürecinde İmamoğlu'na destek veren ünlüler de İmamoğlu'nun kararına tepki gösterdi.

featured
service

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda gerçekleştirdiği Karadeniz turuna HaberTürk yazarı Nagehan Alçı‘yı davet etmesine tepki yağmıştı.

Gelen tepkilerin ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan konuya ilişkin açıklama geldi. İsmail Küçükkaya’ya konuşan Ongun, “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir” dedi.

Murat Ongun, Nagehan Alçı eleştirilerine yönelik ise “Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” dedi.

‘200-300 KİŞİNİN KENDİ ARASINDAKİ YORUMLARI’

Ongun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içerisindeki tartışmalar olarak değerlendiriyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğrusu. Biz Twitter’a bakmıyoruz.

Nagehan Alçı oralarda çok seviliyor. Ben kendi başıma yapmıyorum ki, bu listeyi kendi başıma hazırlamadım. Gezi hazırlarken listeyi sayın başkana sunuyorum. Sayın başkan onay vermeseydi ben bu geziyi düzenleyebilir miydim? İmamoğlu’nun keyfi yerinde. O, bu tartışmalara bakmıyor. Biz genel fotoğrafın bütününe bakıyoruz.”

ATİLLA TAŞ: NE OLDUM OLMUŞSUNUZ

Murat Ongun’un bu açıklamalarına Atilla Taş’tan yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Atilla Taş, Ongun’un açıklamalarına dikkat çekerek sert ifadeler kullandı. İşte Murat Ongun’a ‘İBB’nin şımarık çocuğu’ diyen Taş’ın açıklamaları:

“İBB’nin şımarık çocuğu Nagehan mevzusunu insanları aşağılayarak 200-300 kişi tartışıyor umrumuzda değil demiş! Ne oldum olmuşsunuz bakıyorum. Dün açtığım odaya bile 30-40 bin kişi katıldı böyle devam! Size desteklerimiz haram olsun!”

Ekrem İmamoğlu’na bir tepki de şarkıcı Gökhan Özoğuz’dan geldi.

Sosyal medya paylaşımında İmamoğlu’yla yaşadığı hayal kırıklığını dile getiren Athena Gökhan şu ifadeleri kullandı:

İşte demek siyaset böyle birşey! Biz senelerdir Yalan ve dolanı söyleyen ile aynı tarafta olmamak için, eskiden beri gelen çarpıklık ve karanlığın yaşanmaması için tarafsız konuştuk, fikrimizi beyan ettik. Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Ben Bu Otobüsten inerim Arkadaş!

FAZIL SAY: GÖNLÜMÜN UZAĞINDA BİLE YERİ YOKTUR

Ünlü piyanist Fazıl Say, 10 yıl önce “Hayyam” tweeti nedeniyle davalık olmasını hatırlatarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turunda Nagehan Alçı’nın yer almasını eleştirdi.

Say, “Ceza almam için Televizyonlarda yaygara koparan, algı yaratan ve ceza almamı da başaran gazeteci kadın, gönlümün en uzağında bile yeri yoktur” diye yazdı.

Daha önce CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesini istediği İmamoğlu için de Say, “Onunla poz vermiş biri. O da o uzaklara gitti. Şimdi ne olacak?” dedi.

GÖKBAKAR’DAN ‘BUKALEMUN’ PAYLAŞIMI

Komedyen Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından çok konuşulan bir video paylaştı. Renkli bir borunun üzerinde yürüyen bir bukalemunun yer aldığı görüntülere Şahan Gökbakar “Ülkemizde Bir Grup Basın (temsili)” notunu düştü. Videoda bukalemun, borunun renginin farklı olduğu her noktada renk değiştiriyor.

Paylaşımın altına komedyenin takipçileri Nagehan Alçı’dan bahsediyor yorumunda bulundu.

HAYKO CEPKİN: KIRILAN KALPLER ZOR ONARILIR

Şarkıcı Hayko Cepkin’de İmamoğlu’nun fotoğrafıan tepki göstererek “Kimse şu fotoğrafı görmek için o meydanları doldurmadı.Kimse sandık başında saatlerce uykusuz şu resmi görmek için beklemedi.Miting gazı ile şöyle bi’üstten bakış’ hali deseek…ne mitingler doldurup milletin önüne çıkamayanlar gördük.Kırılan kalpler alınan ahlar ile zor onarılır” dedi.

ECE ÜNER: FOTOĞRAFTAKİ YANLIŞI BULUN

Ünlü sunucu Ece Üner, İmamoğlu’nun gazetecilerle fotoğrafını paylaşarak, “Fotoğraftaki yanlışları bulunuz?” yorumunda bulundu.

Sanatçı Sabahat Özkiraz da “Biz ne o “aynı gemideyizcilerden” ne de “o otobüstekilerdeniz” mesajı paylaştı.

Sunucu Öykü Serter de “Yok sayılmak mı?O bir kere..200-300’ün, 3-5 çapulcu ifadesinden farkı ne? İyi oldu ya, bu kez bir mesajla kalakalmadık da hiç olmazsa seçimden önce öğrendik sayenizde, teşekkürler Murat Ongun. Keyfiniz yerindeymiş, daim olsun Sn. Ekrem İmamoğlu. Bu sizin geziniz, bizimki başka..” mesajıyla tepkisini gösterdi.

İmamoğlu taraftarlarının hayal kırıklığı… ‘Desteklerimiz haram olsun’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Gün gelecek bunlarda uyutuldukları derin uykudan uyanarak BİZ DE SİZDENİZ, BİZ DE SİZDENİZ diye… şaka şaka :) demez bunlar öyle şeyler. bodrumda güneşlenirken şimdi neymiş canım Türklük bilinci, vatan savunması falan fılan.

 2. 2 hafta önce

  Bir hayal kırıklığı haberi de benden :)) Kaftancıoğlu, Hani bu şey gibi, ‘İktidara geldiğimizde bütün Suriyelileri göndereceğiz’ söylemek çok kolay. Senin (Sen Atilla Taş oluyor.) içinin yağlarını da eritebilir. Ama bunun bir gerçekliği yok. Gönüllü gidenler gider, kalanlar entegre edilir. diyerek Perinçek’in dediklerine geldi :))))

 3. 2 hafta önce

  İnsanlar umut arıyor. Güvenecek birini arıyor. Bulabildikleri adam ise senin gibi zübük he mi? Ulan zübük kendini nimetten sanma. benim ailemden sana bir oy dahi çıkmayacak. Bunun için uğraşacağım zübük.

 4. Güle güle sana güle güle….

 5. 2 hafta önce

  Fetö nerde amerikada. imamınoğlu hangi ülkelerin büyükelçileriyle görüştu amerika ingiliz.Bu kukların ipi aynı elde neden şaşırıyorsunuz.Ha imam ha oğlu

 6. 2 hafta önce

  Alık ta değilsiniz ama… Hiç mi araştırmasınız geçmişini be biraderler… Hey Allahım ya böyle madara olursunuz işte… Hadi geçmiş olsun..

 7. 2 hafta önce

  bunlar sanattan anlamaz kalkmıslar sıyasetcılık oynuyorlar. ımamoglunu da 3. ataturk sanmıslar yazık. not: malumunuz bu tıp sanatcılar(!) kenan evrenı de 2. ataturk yapmıslardı.

  Cevapla
 8. 2 hafta önce

  imamoğlunun patlamasını izliyoruz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!