İmamoğlu ve Yavaş’ın da olduğu toplantıda Kılıçdaroğlu’ndan o teklife ret

Kulis bilgilere göre, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel merkezde görüştüğü CHP'li büyükşehir belediye başkanları, toplantı sonrası ortak açıklama yaparak, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek verdiklerini ilan etmeyi önerdi. CHP lideri, altılı masaya emrivaki olur diyerek teklifi reddetti.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın 11’inci kez toplanması planlanan altılı masa toplantısı öncesinde CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun eşlik etti.

Basına kapalı yapılan toplantıda, Kılıçdaroğlu ile belediye başkanları arasında geçen adaylık konuşmasının ayrıntıları ise ortaya çıktı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de katıldığı programda, belediye başkanlarının, “İktidar seçim tarihini açıkladığında, CHP ‘Biz de adayımızı açıklayacağız’ demişti. Halkta beklenti yükseldi, dolayısıyla vakit kaybetmeden adayın açıklanması gerekir” dediğini aktardı. Saymaz, CHP’li başkanların Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Biz sizin aday olmanızı istiyoruz. Sizi cumhurbaşkanı adayımız olarak görmek istiyoruz. Eğer kabul ederseniz bu toplantının sonunda mutat olduğu üzere biz bildiriler, beyannameler, açıklamalar yayınlıyoruz. Yapacağımız açıklamalarda sizin cumhurbaşkanı adayı olmanızı teklif ettiğimizi, istediğimizi o beyannameye yazarak kamuoyuna duyurmak istiyoruz” teklifinde bulunduğunu söyledi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun, belediye başkanlarına teşekkür ettiğini belirten Saymaz, “Yarın Altılı Masa toplantısı var. Sizin bu kararınız bir basın açıklamasıyla yayınlanırsa, yarınki Altılı Masa’ya emrivaki olarak değerlendirilir ve liderler üzerinde baskı yaratır. O nedenle ben bunu kabul etmiyorum” diyerek, Kılıçdaroğlu’nun teklifi reddettiğini ifade etti.

İMAMOĞLU’NDAN SEÇİM KAMPANYASI TEKLİFİ

Toplantıya katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da diğer belediye başkanlarıyla beraber aynı ölçüde hareket ettiğini söyleyen Saymaz, İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na, İstanbul’da uygulanan seçim kampanyası modelinden bahsettiğini ve seçim kampanyasında bu modelin de uygulanabileceğini önerdiğini anlattı.

YAVAŞ DESTEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Batıkent Rekreasyon Alanı ve 10 Parkın Temel Atma/Açılış Töreni’ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını desteklediğini resmen açıklamıştı. Yavaş, Kılıçdaroğlu’na ‘İnşallah bu parkın açılışına Cumhurbaşkanı olarak teşrif edersiniz’ ifadeleri ile seslenmişti. Yavaş’ın açıklaması ayakta alkışlanmıştı.

İmamoğlu ve Yavaş’ın da olduğu toplantıda Kılıçdaroğlu’ndan o teklife ret

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!