İmamoğlucular ile Kılıçdaroğlucular savaşı mı? ‘Dosyalar tutuluyor’

featured

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP’de ‘Kılıçdaroğlucular’ ile ‘İmamoğlucular’ ayrışması yaşandığını belirterek, iki grup arasında dosya savaşı yürütüldüğünü söyledi.

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki ‘Pensilvanya ile diş muayenehanesinde görüştü ve 15 Temmuz’dan önce gerçekleşen görüşmede, “Yurtta barış, dünyada barış” sloganı konuşuldu’ şeklindeki açıklamalarının daha önce de dile getirilmesine rağmen bu kez CHP’ye yakın medya tarafından daha fazla ilgi gördüğüne dikkat çekti. Bunun nedeninin Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasındaki güç mücadelesi olduğunu iddia eden Selvi, “CHP’de belediye başkanları, il teşkilatları ve milletvekilleri arasında İmamoğlucular ve Kılıçdaroğlucular ayrışması başladı” dedi.

Selvi, “Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu ekipleri birbirleri hakkında dosyalar tutmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Kılıçdaroğlu hakkındaki iddiaya, CHP’ye yakın medyanın bir kısmının olağanüstü ilgi göstermesi. Neden acaba?

Bu sorunun cevabını bulmak üzere kulislere kulak kabarttım. Karşıma CHP içindeki kamplaşma çıktı. Cumhurbaşkanı adaylığı için Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında müthiş bir güç mücadelesi yaşanıyor. Kılıçdaroğlu’nun baş başa görüşmesine rağmen İmamoğlu geri adım atmıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça bu rekabet hızlanmaya başladı. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu mücadelesinde yeni bir aşamaya geçildi. İmamoğlucularla, Kılıçdaroğlucular ayrışmaya başladı. CHP’deki kurultay sürecinin ertelenmesinin tek nedeni seçimler değil. İmamoğlu – Kılıçdaroğlu mücadelesinin kurultay sürecinde kıran kırana bir savaşa dönüşmesini önlemek için kurultayı ertelediler.

CHP’de belediye başkanları, il teşkilatları ve milletvekilleri arasında İmamoğlucular ve Kılıçdaroğlucular ayrışması başladı. Ama asıl mücadele İmamoğlu’nu destekleyen medya ile Kılıçdaroğlu’nu destekleyen gazeteciler arasında yaşanıyor. Belediye imkânlarını kullanarak İmamoğlu bu yarışta öne geçmiş gözüküyor.

DOSYALAR TUTULUYOR

Kılıçdaroğlu’nun Pensilvanya ile görüşmesine daha önceki yıllarda ilgi göstermeyen muhalif medyanın şimdi gündem yapmasının altında bu mücadele yatıyor. Artık Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu ekipleri birbirleri hakkında dosyalar tutmaya başladılar.”

İmamoğlucular ile Kılıçdaroğlucular savaşı mı? ‘Dosyalar tutuluyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 5 ay önce

  Yazık.Eğer böyle ise en kötü olanı içten bölünme yani dost olmayan partilere malzeme vermek.Yazık tarihten ders alınması gerekli.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Bir ayağı atina da bir değil iki ayağı kandilcilerle olan birinin Türkiye Cumhuriyetine Cumhurbaşkanı olması değil,Cumhurbaşkanı adayı bile olması ülkemiz açısından züldür.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Ehh normal,Chatham House’un başkan ve başbakan adayı İmamoğlu..Kılıçdaroğlu’nu bertaraf etmek için herşey normal.Siyasetinizi yabancı ülkelerin desteği ile yaparsanız siyasi ömrünüz kısa,ülkede sempatiniz sınırlı olur.
  Bunların savaşı ne kadar şiddetlenirse Muharrem İnce ve Selçuk Özdağ’ın şansı o kadar yükselir.Sonuçta CHP ve İyi Parti yıldır halkı uyuttular.Şimdi kahramanlığı kimse yemez.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!