İmamoğlu’na hakaret ettiği öne sürülen Kaftancıoğlu’ndan açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik, "Aptal, hırslı, müteahhit kafalı" ifadeler kullandığı ve aralarında gerginlik olduğu iddia edilen Canan Kaftancıoğlu açıklama yaptı.

featured

CHP’de Cumhurbaşkanlığı adaylık tartışmaları İstanbul’da krize neden olmuş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında sert bir tartışma yaşandığı iddia edilmişti.

Kaftancıoğlu’nun bir toplantıda İmamoğlu’nun kişiliği hakkında sert ifadeler kullandığı, sözleri duyan İmamoğlu’nun da telefonda Kaftancıoğlu ile tartıştığı belirtilmişti.

‘SÖYLEMEMİŞTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM’

İddialar Ekrem İmamoğlu’na soruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçe görüşmeleri öncesi Saraçhane’deki makam odasında basın mensuplarıyla bir araya gelen İmamoğlu “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aranızda olduğu iddia edilen bir polemik söz konusu. Bununla ilgili bir açıklamanız olacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Canan Kaftancıoğlu, nezaketli bir hanımefendidir. Yani bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir, diye düşünüyorum. Söyleyeceğim bu kadar.”

KAFTANCIOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

CHP’nin tartışmalı il başkanı Kaftancıoğlu ise konu hakkında sosyal medyadan açıklama yaptı…

Kaftancıoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Yazmaya başlamışken iddia edilen diğer ifadeler ise ırkçı ve ayrımcı ifadeler olup, yaşamı boyunca nefret söyleminin karşısında durmuş biri olarak nefret ve ayrıştırıcı söylem kullanmadım, bundan sonra da kullanmam. Evet bu arada, devleti yönetenlerin hırsızlık yapmasının 85 milyona yapılabilecek en büyük hakaret olduğunu hissederek ‘hırsız’ dediğim için kamu görevlisine hakaretten ceza almışlığım vardır. Ve yine attıkları iftira ve yalanlara karşı hakaret değil, gerçekleri yüzlerine haykırdıklarımın oluşturduğu ‘Canan Kaftancıoğlu bize de hakaret etmişti’ korosunu da gülümseyerek izliyorum. Eğlenceli.

Son olarak şunu ifade edeyim: Yaşamı boyunca sorumluluklarını daima ön planda tutmuş biri olarak, aynı sorumlulukla Ekrem Başkanımız dahil bütün yol arkadaşlarımızla 16 milyon için hep birlikte çalışacak ve Genel Başkanımızın önderliğinde 85 milyona nefes aldıracağız.”

thumbnail
İlgili haber

Canan Kaftancıoğlu ile tartıştığı iddia edilen İmamoğlu’ndan dikkat çeken açıklama

thumbnail
İlgili haber

‘İmamoğlu ile Kaftancıoğlu birbirine girdi’ haberlerinin aslı ne?

 

İmamoğlu’na hakaret ettiği öne sürülen Kaftancıoğlu’ndan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Imamoglu Türkiyeye soykirimci iftirasini atan Atatürk demeyi kendine eziyet gören biri sana neler demez ki ?

    Cevapla
  2. 2 ay önce

    körler sağırlar bırbırını agırlarmıs. benım agrıma gıden chp secmenı gıbı bır kesımın bunlardan medet unması.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!