İmamoğlu’ndan adaylık mesajı: Oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum

 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında rakip olarak mı görüyorsunuz?" sorusuna "Erdoğan'ın karşısındaki rakip takımın bir oyuncusuyum. Teknik direktör beni oyuna sokar veya sokmaz. Ona ben karar vermeyeceğim. Ama oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum." yanıtını verdi.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili “Oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında rakip olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“‘Fatih Bey, ben tek başıma kendimi rakip olarak görmüyorum elbette. Ama Erdoğan’ın karşısındaki rakip takımın bir oyuncusuyum. Teknik direktör beni oyuna sokar veya sokmaz. Ona ben karar vermeyeceğim. Ama oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum. Ve işin güzeli bugün bizim takımda oyuna girmeye ve sonucu değiştirmeye aday, o kapasitede pek çok oyuncu var artık. Dün sayamazdınız bu oyuncuları bugün ise pek çok oyuncumuz var rakibe gol atabilecek.

‘TAKIMIN SAHAYA ÇIKARABİLECEĞİ BİR OYUNCUSUYUM’

Bu zenginlik artık muhalefet tarafında var. Tek seçeneğe mahkum olan iktidar tarafı artık muhalefet değil. Benim söylemek istediğim ise şu. Rakibin oyuna girme ve skoru değiştirme gücüne sahip oyuncularından biri maç öncesi yolda, maça gelirken ve üstelik oyuna girip girmeyeceği bile belli değilken sakatlamasınlar. Yolda otomobille çarpıp oyun dışı bırakmayı içlerine sindiriyorlar mı, sindiremiyorlar mı bunu söylesinler! Rakibin bir oyuncusunu, saha dışında sakatlayıp oyun dışı bırakmayı doğru buluyorlar mı, bulmuyorlar mı bunu açıkça halka anlatsınlar. Mertçe bir mücadele istiyorlar mı, istemiyorlar mı ben bunu merak ediyorum. Tam fikirlerini duymak istiyorum… Yoksa tabii ki, kendimi aday görmek gibi bir hadsizlik içinde değilim. Ama takımın sahaya çıkarabileceği bir oyuncusuyum. Bu net.”

İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile aralarındaki tartışma iddialarına da dikkat çeken bir yanıt verdi.

‘ELBETTE SORUN VAR’

Altaylı’nın sorusu ve İmamoğlu’nun yanıtı şöyle:

Altaylı: Ben şahsen bu iddialarda bir gerçeklik payı olduğunu düşünüyorum. Önce iddialar karşısındaki suskunluktan, sonra da yapılan açıklamalardaki tonlamadan bir sorun olduğunu anladım.

İmamoğlu: Elbette sorun var. Burası CHP. Biat yok. Fikir tartışması var. Burada farklı düşüncelerin tartışılması ve bir sonuca ulaşılması geleneği var. Canan Kaftancıoğlu ile bazı konularda farklı düşünüyoruz ve bunu da birbirimize söylüyoruz. Bu medeni bir tavırdır. Canan Hanım da çok net bir insandır. Fikir ayrılıklarımız olduğu bir gerçektir ama bunun detayı parti içi konudur. Ancak söylendiği, iddia edildiği gibi durum yoktur, olamaz da. Daha fazlasını konuşmaya da gerek yoktur. Canan hanım, Saraçhane’de durduğu yerle gereken mesajı zaten vermiştir. Fikir ayrılıklarımızın olması hedefimizin aynı olduğu gerçeğini değiştirmez.”

thumbnail
İlişkili Haber

‘İmamoğlu 16 milyonun sevgilisi’ diyen Kılıçdaroğlu: Herkes Bay Kemal’i beklesin

İmamoğlu’ndan adaylık mesajı: Oyuna girme ihtimali olan bir oyuncuyum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Oyuncu olduğun kesin…

 2. 1 ay önce

  Gel bakiyim Ekrem!

 3. 1 ay önce

  Hdpliler ile kahvaltıya eskisi gibi aday mısın

 4. 1 ay önce

  Biri Kürtçü öteki Açılımcı.. CHP’nin işgalini ABD, Fetö eliyle başardı ama seçmenin buna ayıkmayacağına veya ayıksa da bu kadar kolay kabulleneceğine kendileri bile şaşırmıştır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!