İmamoğlu’ndan dikkat çeken mesaj: Bütün CHP’lilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur ama…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bütün Cumhuriyet Halk Partililerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi. “Sizin de mi adayınız” sorusunu İmamoğlu, “Tabii ki. Bu doğal bir süreçtir ama günün sonunda kararı verecek olan ‘altılı masa’dır” diye yanıt verdi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın “Edindiğim izlenime göre Kılıçdaroğlu aday olmaya hevesli gibi görünüyor” demesi üzerine Ekrem İmamoğlu, “Bütün Cumhuriyet Halk Partililerin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diye karşılık verdi. “Sizin de mi adayınız” sorusunu İmamoğlu, “Tabii ki. Bu doğal bir süreçtir ama günün sonunda kararı verecek olan ‘altılı masa’dır” diye yanıt verdi.

İmamoğlu şöyle devam etti:

“Ortak aday doğru bir düşünce. Milletimizi oyalamadan, ilk turda seçimi kazanmalıyız. Hem de açık ara. Genel Başkanımızın olağanüstü bir çabası var. Ayrıca bir muazzam ikili var. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Orada çok değerli genel başkanlar var. Bir demokrasi sürecinin bu ülkede taçlanması lazım.”

 ‘TARİKAT VE CEMAAT YURTLARI DENETLENMELİ’

Türkiye’nin konuştuğu Hiranur Vakfı’nda 6 yaşındaki çocuğa tecavüz olayına ilişkin de konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, tarikat ve cemaat yurtlarına ilişkin, “Oraya hali vakti yerinde hiçbir aile çocuğunu yollamaz. Oraya ne yazık ki belli imkanlar sunamadığımız çocuklarımız gidiyor. Buraların denetlenmesi ve buralarda yapılan eğitimlerle ilgili, müfredatları ne? Bunlar denetlenmeli” ifadelerini kullandı.

‘5-6 YAŞINDA BAŞLADIK GİTMEYE’

İmamoğlu ayrıca şu ifadeleri kullandı: .

İlk dini eğitimimi Kuran kursunda aldım. Trabzon’da. İyi bir eğitim aldım örneğin. Rahmetli dedem de iyi eğitim verdiği için gıdasına, şusuna busuna destek olurdu. 5-6 yaşında başladık gitmeye. Bu işin kuralları var. Dini eğitim veren kurumların olması kadar doğal bir şey olamaz. Yasak diye bir şey olamaz. Bunun kuralları, kaideleri, sahaları ve burada başka bir şey, yapılanma… Devlet içinde yapılanmanın FETÖ’yü doğurduğunu bilmiyor muyuz. Acaba buna namzet başka kurumlar var mı?”

İmamoğlu’ndan dikkat çeken mesaj: Bütün CHP’lilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur ama…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    sahte chp li.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!