İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: 25 yıllık ihmali bitirdik

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermede bulunarak “25 yıllık ihmali bitirdik. Tarihi mirasımıza samimiyetle sahip çıktık” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü ilçe belediye başkanları aday tanıtım programında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilişkin olarak, “Her tarafı tel tel dökülen bu İstanbul fotoğrafı bizi üzmekle kalmadı üstelendiğimiz sorumluluğun ağrılığını da gösterdi” demişti.

Erdoğan, İmamoğlu’na ilişkin olarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Biliyorsunuz seçimlere 70 gün kaldı. Gerçi biz seçmeni sandıktan sandığa hatırlayan bir parti olmadık. İstanbul’umuzda bu yarışı biz yaptık ve suyu akmayan, ulaşımı dökülen, her tarafı tel tel dökülen bu İstanbul fotoğrafı bizi üzmekle kalmadı üstelendiğimiz sorumluluğun ağrılığını da gösterdi.

Bahanelerin arkasına saklanmak yerine İstanbul’un derdine derman olmaya odaklandık. 31 Mart’ta İstanbul hak etmediklerinden kurtulacak, İstanbul’un büyükşehir konusundaki hasretleri sona erecek. İstanbul’un 5 yıllık fetret dönemi son bulacak, yeniden şahlanış dönemi başlayacak.”

İMAMOĞLU’NDAN YANIT

İmamoğlu ise sosyal medya hesabından videolu Bbir paylaşım yaparak Erdoğan’a yanıt verdi.

“Bu biz yüzleşmedir” sözleriyle başlayan videoda İstanbul’da tarihi eser ve yapıların restorasyon işlemiyle ilgili yapılan çalışmalar yer aldı.

İmamoğlu paylaşımında, “Ecdadımızı sadece siyaset yaparken hatırlamadık. 25 yıllık ihmali bitirdik. Tarihi mirasımıza samimiyetle sahip çıktık” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: 25 yıllık ihmali bitirdik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 21 Ocak 2024, 19:57

    İşin asıl garip olan tarafı Kendisini Atatürkçü, Aydın, ilerici görenlerin bu adama destek vermeleri.

  2. CIK CIK . VAY BE! ŞİMDİ ECDADIMIZ İÇİN İMAMOĞLUNA OY VERME ZAMANI!!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!