İmamoğlu’ndan ‘ittifak’ değerlendirmesi: Olumlu düşünüyorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İyi Parti lideri Akşener'le yaptıkları görüşmeye ilişkin olarak, "Ben hayatımda olumsuzluğa yer vermem. Ben hala olumlu düşünüyorum" dedi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Seçim mağlubiyetine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu, “Umutların tavan yaptığı noktada seçimi kaybettik. Seçimi kaybettikten hemen sonra derlenip toparlanmanın ve kendine gelişin şart olduğunu ortaya koyacak duyguları veremedik. Biz herhangi bir seçim gibi davranarak o geceyi sıradanlaştırdık. Ben ertesi sabah insanlara seslenmek zorunda hissettim kendimi ve yaptım. Milyonlarca insanın kalbi kırılmıştı” ifadelerini kullandı.

‘GÖLGE BAŞKAN’ DEĞERLENDİRMELERİ

İmamoğlu, ‘CHP’nin gölge başkanı’ olduğuna yönelik değerlendirmelerle ilgili olarak da, “Ben ortada bir sıkıntı varsa ortak akıl çalışmaları yapmak isteyen ve genel başkanımızla bu yolda yürüyen biriyim. Bizden gürültü ayrışma vs. bekleyenler boşuna bekler.” dedi.

‘AKŞENER GÖRÜŞMESİNİ ÖNEMSİYORUM’

İmamoğlu, Akşener’le yaptığı görüşmeyle ilgili olarak “Son söz söylenmeden İstanbul ve Türkiye’nin lehine olacak her şeye açığım. Akşener’le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada ‘gelin İstanbul’da konuşalım’ deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener’le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir işbirliğinin de olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

‘OLUMLU DÜŞÜNÜYORUM’

İmamoğlu, İyi Parti ile yapılan görüşmelerle ilgili olarak da “Ben hayatımda olumsuzluğa yer vermem. Ben hala olumlu düşünüyorum. Toplumsal ittifak zemini zaten oluştu. Biz İstanbul’la ve her yaştan vatandaşımızla muazzam bir işbirliği kurduk.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan ‘ittifak’ değerlendirmesi: Olumlu düşünüyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!