İmamoğlu’ndan ‘kardeşlik’ mesajı: Bu şehir…

İBB Başkanı ve başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin İstanbul'daki aday tanıtım toplantısında, "Bu şehir; Kürtlerin, Alevilerin, Boşnakların, Ermenilerin, Süryanilerin şehri." dedi.

featured

CHP’nin ‘Büyük İstanbul Buluşması Aday Tanıtım Toplantısı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Burada bir konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu kardeşiniz size söz veriyor bu şehirde kimsenin inancına kimsenin siyasi düşüncesine kimsenin yaşam tarzına bakmadan ayrımcılık yapmadan adil ve özgür bir kent, bu şehir herkesin şehri. Bu şehir Kürtlerin şehri, bu şehir Alevilerin şehri, bu şehir Boşnakların şehri, bu şehir Ermenilerin şehri, bu şehir Süryanilerin şehri. Bu şehirde 16 milyon özgür Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. Bu şehirde vatan sever, bayrağını seven Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde cumhuriyetin izinde yürüyecek 16 milyon insan var. İstanbulluların istediği olacak. onun için buradayız.” ifadelerini kullandı.

 

thumbnail
İlişkili Haber
İmamoğlu, CHP İstanbul aday tanıtım toplantısında yuhalandı

İmamoğlu konuşmasında PM toplantısındaki fikir ayrılılarına ilişkin, “Bugün burada, dün Parti Meclisi’nde toparlanan adaylıklarla beraber farklı düşüncede olan bire grup arkadaşımız tepkisini gösteriyor. Bu tepkisini gösterme anlayışı bizim partimizde vardır. Bulunan ortamda, onlara açılan yer de görüyorsunuz ki bizim demokrasi anlayışımızda gelip orada afişlerini asabilirler ve burada insanlarla fikirlerini paylaşabilirler” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

Siyasete başlama hikaysesine değinen İmamoğlu “2009’un eylül ayında göreve geldim. Tam 4 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Ardından belediye başkan adayı olarak Beylikdüzü’ne belediye başkanı seçildim. Şimdi beş yıl ilçe belediye başkanlığı yaptım. Aileme söz vermiştim en fazla iki dönem yapacağım demiştim. Sonra Allah nasip etti bizi İstanbul belediye başkanı adayı yapan partimle süreci yönettik. Büyükşehir belediye başkanlığı koltuğunu hep birlikte kazandık, milletimize hediye ettik” ifadelerini kullandı.

‘TARTIŞMALAR YAPILABİLİR’

Kızanlar olacak, üzülenler olacak, herkes bir şekilde, bir zaman dilimi içerisinde bu partide belediye başkanı olarak yer aldı. Aday oldu, kazandı kazanamadı hepsi bir süreç. Haksızlık, hukuksuzluk diye tartışmalar yapılabilir. Ben hepinizin huzurunda il başkanımıza teşekkür ediyorum. Herkese gereken saygıyı gösteren süreç yönetilmiştir. Adaylarımız, partimize hayırlı olsun. Herkesle bu süreci münazara ederim. Eğer buraya gelip demokratik bir şekilde tepkinizi gösteriyorsunuz o da bugün bu salonu tanzim eden il başkanının demokratlığındandır. Yarın da göstereceksiniz, öbür gün de göstereceksiniz ama 3 gün sonra yaralar sarılır, gönüller hoş edilir, insanlar birbirini arar, kırılan gönüller tamir edilir ve yola çıkılır.

‘BU YOLDAN DÖNMEK YOK’

İstanbul’da daha büyük meselemiz var. İstanbul seçimi A kişi B kişisi seçimi değil. Bu yola kendini adayan bir yol arkadaşınız olarak söylüyorum; sonsuz bir mücadele gücüyle sonsuz bir idealizm yolculuğunda kararlı bir şekilde gözünü kırpmadan her türlü mücadeleyi vereceğimden hiçbir Allah’ın kulunun kuşkusu olmasın. Onun için tam yol ileri dedim. Bu yoldan dönmek yok.

2019’dan bu yana İstanbul’da hayata geçirdiğimiz icraatçı ve halkçı belediyeciliği hep birlikte üst seviyeye taşıyacağız. Bakın göreceksiniz birlikten doğan kuvvetle İstanbul adına çok daha büyük işler başaracağız. Buradan bütün adaylarımızı kutluyorum. Her birine başarılar diliyorum.

5 yıldır hiçbir parti ayrımı yapmadan bütün ilçe belediyeleriyle birlikte çalışmak için her yolu denedik, deniyoruz. Her imkanı kullanıyoruz. Ama her seferinde bir kısım direnişlerle karşılaşıyoruz. Bu direncin kaynağının neresi olduğunu, kim olduğunu bütün ülke biliyor. Maalesef AK Partili pek çok ilçe başkanı bizimle yan yana gelemediler bile. İlçelerinde yaptığımız her işte bile görüşlerini önerileri aldığımız halde ilçelerine yaptığımız her çalışma gezisine davet ettiğimiz halde gelemediler.

İmamoğlu’ndan ‘kardeşlik’ mesajı: Bu şehir…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!