CHP Sözcüsünden, İmamoğlu’nu eleştirenleri kızdıracak açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ilişkin, "Karadeniz ziyaretinin 2 boyutu var; ilki hemşehrileri ile bayramlaşma, ikincisi belediyelerimizin daveti ile yürütülen faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, açılışlara katılmak" dedi. İmamoğlu'nun Nagehan Alçı ile fotoğraf vermesiyle ilgili eleştiriler için de “Fotoğrafla ilgili söylenmedik söz kalmadı” diyen Öztrak eleştirilerin gündem değiştirme amaçlı olduğunu öne sürdü.

featured
service

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Rusya-Ukrayna savaşına değinerek, “Kuzeyimizde acımasız bir savaş var. İşgal edilen Ukrayna’nın bazı şehirlerinde taş taş üstünde kalmadı. Ama Ukrayna’da enflasyon yüzde 14, Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya görülmemiş ambargolar uygulanıyor. Rusya’da da enflasyon yüzde 17. Savaş Ukrayna’da, ambargolar Rusya’da. Ama üç haneli enflasyon ve enflasyonda dünya şampiyonlukları bizde. Türkiye’nin de üyesi olduğu Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Teşkilatı ülkelerinde enerji enflasyonu ortalama yüzde 34, Türkiye’de yüzde 121. Ocak ayında asgari ücrete yapılan zam, şubat geldiğinde eridi, gitti. Çalışanın satın alma gücü hızla eriyor. Asgari ücret açlık sınırının altına düştü. Asgari ücretli enflasyon karşısında, yıl sonuna kadar dayanamaz. 2021’in Ocak ayından bu yana gerçekleşen enflasyon yüzde 76, aynı dönemde yapılan asgari ücret zammı yüzde 50,5. İş verenler bile, yıl ortasında, asgari ücrette ayarlama yapılabileceğini söylüyor. Bu yılın ilk 6 ayı için, memur maaşlarına yüzde 7,5 zam yapıldı; ama yılın daha ilk 4 ayında gerçekleşen enflasyon yüzde 31,7. Asgari ücret zammı için, aralık ayına randevu vermeyi bırakın. En geç temmuzda, memur ve emeklilere verilecek enflasyon farkıyla beraber, asgari ücrette enflasyon düzeltmesini mutlaka yapın” dedi.

İMAMOĞLU’NUN KARADENİZ TURU

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna belediyenin imkanları ile gittiği ve gazetecilerle birlikteki fotoğrafına yönelik eleştirilere ilişkin, “Karadeniz ziyaretinin 2 boyutu var; ilki hemşehrileri ile bayramlaşma, ikincisi belediyelerimizin daveti ile yürütülen faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, açılışlara katılma. Kamu kaynaklarının kullanımına hassasiyetinizi önemsiyorum, aynı hassasiyetin tıpkı bayramdan önce Suudi Arabistan’a yapılan ziyaret için de gösterilmesini de sorgulasaydınız. Fotoğrafla ilgili söylenmedik söz kalmadı. Aslında Türkiye’nin gerçek sorunları bellidir. Gerçek sorunları hayat pahalılığıdır, kaçak göçmen sorunudur. Bunlar konuşulmasın diye gösterilen gayretleri anlıyorum; ama biz ülkemizin gerçek sorunları ile ilgilenmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘MASA HER GÜN BİRAZ DAHA GÜÇLENİYOR’

Öztrak, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, Demokrasi ve Atılım Partisi ve Saadet Partisi ile ayrı bir ittifak kurmayı düşündüğü iddialarına ilişkin, “6’lı masa etrafında toplanan partiler elbette seçimde en üst başarıyı yakalamak için alternatifleri değerlendirirler. Ben şunu ifade etmek isterim; 6 partinin etrafında toplanan bu masa her gün biraz daha güçleniyor. Tavsiyem; kimse boş yere heyecanlanmasın” dedi.

CHP Sözcüsünden, İmamoğlu’nu eleştirenleri kızdıracak açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 1 hafta önce

  sen yapınca dogru oluyor yanı. su elcıler prensını chplı olarak savunmak zorunda kalıyorsunuz ya. yazık sıze

 2. 1 hafta önce

  Baban Deniz Gezmiş’lerin idamına CHP MV iken evet oyu kullanmıştı.

  Malum sizde helalleşme var.Bu da aradan kaynayacak mı?

 3. 1 hafta önce

  en baştan beri hep temkinliydim zaten..
  cumhuriyetçi değil, solcu değil, devrimci değil, kemalist hiç değil..
  bu maya tutmaz !

 4. 1 hafta önce

  Gundem degistirmekmis, saptiriliyormus falan falan. Tam akp oldunuz oturdugunuz yerde, zerre farkiniz kalmadi. Feto etkisi tabiki, normal. Tarik Akan’in kemikleri sizliyordur.

 5. 1 hafta önce

  İktidara da muhalefete de aynı yerden sufle veriyorlar bariz belli. Hepsi birleşmiş halkla inatlaşıyorlar. Ne günlere kaldık.

 6. 1 hafta önce

  Hangi gemiye bindiğiniz belli oldu. Şunu iyi idrak etmek gerekir; alçıyla gezdiğin için mi kırıldın, kırıldığın için mi alçıyla gezdin… Eğer bağırsak kurdu bünyeye girdiyse bir pislik yemişsinizdir. Bunlar sizin bir şeyinizi yakalamasa size bu kadar yaklaşamazlar.

 7. Çıkar amaçlı yasadışı örgütlere ÇETE denir. Çıkar amaçlı yasal örgütlere ise Türkiye’de PARTİ denir.

 8. Gündem değiştirmek.Evet.Turk halkının gerçek gündemine çevirmek. Biri de çıkıp yanlışa yanlış dendindiginde dayak yemeyecegini bilse.

 9. 1 hafta önce

  İki boyutu varmış! İlki hemşehrileri ile bayramlaşma!!! Dalga mı geçiyorsunuz? Memleketinin dışında farklı yerlerde belediye başkanlığı yapan başkanların memleketlerinde bayramlaşmak için miting düzenlemek gibi bir gelenek varda bizim mi haberimiz yok? İyice zirvalamaya başladınız walla…

 10. 1 hafta önce

  Buşekilde hareket ederek bence gündemi siz değiştiriyorsunuz.

 11. 1 hafta önce

  nagehan ile yan yana gelebilene uğurlar olsun !!!!
  zaten solcu değil, cumhuriyetçi değil..
  yol bilmez, yordam bilmez..
  devrimci değil, Kemalist hiç değil !
  bu maya tutmaz !!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!