sengor1

İmamoğlu’nun katıldığı programda Celal Şengör gerginliği

Kanal İstanbul tartışılırken, moderatör Didem Arslan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında tartışma çıktı.

Habertürk’te Ekrem İmamoğlu’nun konuk olduğu programda Celal Şengör tartışması da yaşandı. Nagehan Alçı, İmamoğlu’na Celal Şengör’ün ‘Kanal depremi tetiklemez’ sözlerini hatırlattı.

Ekrem İmamoğlu ise “Sayın Celal Şengör’ü fikirlerini beyan etmesi için çalıştaya davet ettik. Bir mazeretle katılmayacağını beyan etti. Dolayısıyla biz her fikre açığız. İki-üç cümleye sığacak bir mesele değil. Cuma günü çalıştay var. Birçoğunun fikri ters yönde.” yanıtını verdi.

Bunun üzerine programa Celal Şengör katıldı. İmamoğlu, Celal Şengör’ün programa telefon aracılığıyla bağlanmasının yanlış olduğunu, kendisiyle programda yüz yüze konuşmayı tercih edeceğini belirterek, “Celal Şengör’ü programa telefonla dahil etmeniz yanlıştı” dedi.

Didem Arslan da Celal Şengör’ün programa katılıp katılamayacağını Ekrem İmamoğlu’na sorduğunu söyledi. İmamoğlu ise “bana sormadınız” diyerek tepki gösterince Didem Arslan, “İtirazınız olmadı ama” dedi.

‘SİYASETİ ÇOK FAZLASIYLA ÖĞRENMİŞSİNİZ’

İmamoğlu Arslan’a, “Benim bu konuda itiraz hakkım var mıydı yok muydu bilemiyorum, ben bu konuda deneyimli bir televizyon insanı değilim birilerinin dediği gibi” cevabını verince Arslan, “Ama sayın başkan siyaseti çok fazlasıyla öğrenmişsiniz” diyerek tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine İmamoğlu, “Ben siyaseti öğrenmedim, ben düzgün tavrı öğrendim” dedi.

İmamoğlu’nun katıldığı programda Celal Şengör gerginliği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 Yorum

 1. Hurşit Bey, programı bizler de izledik, o telefona neden Celal Şengör bağlanıyor, insanların aklıyla alay edilmesin lütfen, Celal Şengör’ün bu konuda söyledikleri her yerde var zaten, çok da katılmasını istiyorlarsa davet de edilebilirdi, amaç buydu zaten, İmamoğlu akıllı bir insan, bunu kibirden değil yapılmak isteyeni anladığı için söylüyor, ayrıca Sayın İmamoğlu’na laubali tavırlarla da soru sordular ne için?

 2. 10 Ocak 2020, 11:44

  biri saygdan soz etmıs’ benım ıznım olmadan telefon baglantısı yapamazsınız .ben ıstanbulun beledıye baskanıyım’ demıs kendılerı bu kıbır deıl de nedırç cok sukur sımdılıkk cumhurbaskanı degıl.daha sımdıden……

 3. Adam neyi savunuyor, Istanbul’un ve Istanbullu’ların hakkını,
  şimdiye kadar benim gördüğüm en samimi politik figür, sinsiliği de sanırım bütün politikacılar gibi siyasi iddiası olması, siyasi iddiası olmayan siyasetçi olur mu, siyasetçi demek iddia sahibi insan demektir.

 4. yıllarca FETÖ nün kanalında , Samanyolu kanalında spor programlarına katılarak Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ı şike ile suçladığı programlarda yeterince deneyim kazandığını sanıyordum…

 5. Gördüğüm en sinsi siyasi figür

 6. yani fakir ölür zengin yaşar yada kaçar:! siz kendinizi düşünseniz daha iyi edersiniz . . aclıktan sogan papates. muhtaç kaldınız. hala beton beton beton. o betonun altında kalıcanız . görceniz betonun beton cular. deprem görmemiş gibisiniz. sorun bakalım gölcükte neler oldu. ben gördüm. 5 sene unutmaadım…kol bacak görmekten. hırslar cıglık atan insanların kolu kesip altınlarını alıyordu. yani kolay olmuyor. iyi düşünün derim.

 7. ne oldugu bellide . bakın basit bir düşünce ile cevabı cok acık ve net olan bi konuyu tartıştırıp duruyorlar.! deprem olunca korudugunu o zengin kesim. siz betonun aldında CC ALLAH korusun ama bezen helak de edebilir. sizi düşünen varken . siz garip davranıyorsunuz. aklı olan o parayı istanbullulara 0 fazile evlerini güçlendirmek kaydıyla vermesini ister yöneticilerinden.. yanii depremle alakası var. tünelle alakası olsıun olmasın. deniz balık geçmez montyi unuttunuz. bedelini beton altında zenginleri korurken ödemeyinde. 16 milyon insan canı bu kadarmı ucuz. yai asgari üçretline ver.siz gençliginiz ne halde oldugunda bi haber kanallarla arapların keyfiyle ugraşırken gençlerinize bakın bakalım. sosyol medyada.gençlerinizi denizlerde kendini öldürüyor. yurt dışına 2 okul toplam öğrenci sayısının %98 sini almanyaya gitti. bu vatanın gencleri bu sene gitti. gelecegiizi . kaybettiniz.! artık 10 sene sonra suriyelerle olur20 milyon ondan vah bana vahlar bana derssiniz. ki işşalah demezsiniz. ama CC ALLAHI sorar size . öğrencine yemek parası vermezsin. hastalarına . dolarla diye . ameliyat ettirmezsin. neyse susuzluk . aclık felaket zamanları yaklaşırken. hala yani olabilir bile demeyip araplar sagolsun diyorsunuz. onlar zaten sağolurlar. siz kendinizi düşünün derim… sizin haklarınızı savunan amana yaptıgınız muamaleye bakın! yazıklar olsun.. yani ne diyor adam. tehlikeli! bunu anlamak cokmu zor.! putin niye atatürk havalimanına iniyor.15 sene sonra göcmen sayısını düşünün. sizin cocuklarınız cok zayıf. yamyam gibi düşmanları olucak.. siz başkalarını koruyacagınıza. kendi geleceginizi riske atmayı .doğal karşılıyorsunuz!

 8. Kusura bakmayın ama göz var nizam var, biz kibir abidesi değil bilakis mütevazi ve karşısındaki insanlara saygılı bir kişi görüyoruz. Böyle bir insandan ne kadar diretirseniz diretin sizin dediğiniz şey çıkmayacak. Her şey çok güzel olacak.

 9. 9 Ocak 2020, 15:17

  Ekrem denilen kibir abidesi şahıs sonuçta abd projesi, aynı tayyip gibi, sağa yatacak sola yatacak sonunda izleyin kanal istanbul diye kendisi cazgırlık yapmaya başlayacak.

 10. Ben de dünkü programda tam donanımlı bir başkan gördüm. Tebrik ediyorum kendisini

 11. 9 Ocak 2020, 12:27

  yazmayı unuttum kaldı kı bu ıs danısıklı donusuklu abd/ab projesı ımaamgolunu magdur kahraman yapma yolunda malum dıs gucler maşası medya kasten yapıyor.

 12. 9 Ocak 2020, 12:26

  aferın sıze. acık oturum tarzındakı progaramalrda dısardan katılımcı ısterse telefonla baglanabılır ve konusabılır. ekrem beyın dedıgı gıbı bana haber vermeden telefon baglantısı yapamazsınız sozu antıdemokrtık zatı alılerı kım oluyor kı. tamam anladık kendını gelecegın TC cumhurbaskanı goruyor ama sanırım erdoganı gececek. desturrr

 13. Sayın İmamogluna Didem Aslan İn tavrını kınıyorum. Madem sunucusunuz lütfen tarafsız ve dürüst olun.

  • dimi ama, orda avm müteahhidi oturuyorken, jeoloji profesörünü alıp da deprem konusunda konuşturmak hiç olmadı yani.

 14. Hiç tartışmaya girme meli.muhatap halkı almalı.bu kanallı ayrıntısıyla anlatilmali ve akp ye de bunların biri yanlışsa şöyle demeli. 1 bu kanal mecburimi ne mecburiyeti var.acil mı.bogazlar yetersiz mi.. gemiler kuyruktami.veya yol mu kısaltacak.boğazlarda tehlike mi var 2.bu kanal in haliç gibi olmasını nasıl önleyecek.3.bu kanal daha çok yok bina yapılacak.rant diye algılandı 3.acil sorulardan daha mi önemli. 4.maliyeti.ne kadar beton gideceği.ne kadar harfiyat.3.gectigi hattı uydudan gösterin. Nerelerde geçecek o güzergahta ne var.6 ekolojik denge 7.cogu yerleri yapmış devlet para ödüyor.az araba geçti diye.az uçak kalktı diye.yanlislari telafi etsin.kim ödüyor.7.gezi parkına avm yapacak d3di.halki maf etti. Geçmiş yanlışlıkları ortaya dokulmeli 8..bir birim kurulmalı ve bu kanal in yanlışlıkların cikarsinlar

 15. 9 Ocak 2020, 09:52

  Bu nasıl başkan vatandaş

 16. 9 Ocak 2020, 08:50

  Didem Arslan ve ayni kalibrede olan Nagehan Alci her ata binmeyi gazetecilik sanan aslinda gazetecilik degilde bindikleri atin seyisligini yapan isimlerdir.At baskasinin ama seyisi bunlardir.Nagehan Alci gibi ahlaken ve ideolojik olarak dibe vurmus birini her programa cagirmak aslinda hangi hedeflere vurulmak istendigini gösterir.Celal Sengör düne kadar bu adamla ilgili hakaretler dalga gecmelerin hangi kesimden geldigini biliyoruz ama yine ayni kesimler Celal Sengör üzerinden Imamoglu’na vurmaya calisiyorlar.Bellli ki Istanbul’un kaybedilmesi sadece Erdogan’a degil Didem Arslan gibi seyislerede dokunmus.Celal Sengör bilmiyorum ne amacla ne karsiyim ne taraftarim demistir.Taraftar olmayan karsi olandir karsi olmayan taraftar olandir.Oy kullanirken cekimser kalmak veya oy kullanmamak secimde güclü tarafin görüsüne hizmettir.Teknik olarak böyledir.Karsi degilim taraftar degilim derken Celal Sengör güclünün yaninda oldugunu belirtmistir yani AKP’nin.O nedenlede tartismaya gelmemis ama bir sekilde telefonla katilarak kime hizmet ettigini belli etmistir.

 17. İmamoğlu’na oy verdim ve dün akşam tam istediğim başkanı gördüm.Böyle devam etmesini dilerim.

 18. Bu adam çok tehlikeli Allah korusun ülkenin başına geçerse Bu millet Akp yi bile mumla arayacak.

 19. İmamoğlu ve Şengör’ü ve mevzubahis programı zerre ciddiye almıyorum, kanal İstanbul’u da desteklemiyorum ama 25-30mt derinliğinde, 250mt genişliğinde bir kanal açılmasının deprem tetikleyeceğini ancak bir zırcahil uydurmuş olabilir. Kanala karşı olmak başka birşey, zırvalamak başka. Temel hayat bilgisi ve basit fizik bilgisi olan bir insan bu kanalın depreme sebep olmayacağını bilir. Şaşkalozlarla, cahillerle çevrilmiş dört bir yanımız! Bu kanalın deprem tetikleyeceğini iddia eden bir insanın koskoca İstanbul’u yönetmesi beklenemez, uygun da değildir aslında.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!