İngiltere’de Ebola alarmı verildi, hastanenin kliniğine kilit vuruldu

İngiltere'de Ebola virüsü alamı verildi. Sağlık yetkilileri tarafından bir hastanenin kliniği kapatılarak ölümcül Ebola vakası araştırılıyor.

featured

Dünyadaki en tehlikeli virüslerden biri olan Ebola, halen tüm dünyayı tehdit ediyor. Ebola virüsü şüphesi yaşanan Essex Hastanesi gece boyunca kapatıldı. Ölüm oranı yüze 25 ila 90 arasında değişen Ebola, insanlarda genellikle ölümcül seyrediyor. Uganda da 20 Eylül’den bu yana 141 vakaya ve 55 ölüme neden olan bir Ebola salgınının pençesinde.

Bir kaynak, Essex Hastanesinin acil tedavi merkezinin Ebola korkusu nedeniyle ‘kilitlendiğini’ söyledi. Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı yetkilileri, hasta bir şekilde geri dönen yolcuların çeşitli bulaşıcı hastalıklar için test etmenin rutin olduğunu açıkladı. UKHSA klinik ve gelişmekte olan enfeksiyon direktörü Dr. Meera Chand, “Son zamanlarda seyahat eden ve hastalık bildiren kişiler, çeşitli bulaşıcı hastalıklar için NHS klinisyenleri tarafından rutin olarak değerlendiriliyor” açıklaması yaptı.

‘YÜKSEK ALARM’ ÇAĞRISI YAPILDI

Geçen ay, Uganda’daki salgının ardından Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Dairesi (UKHSA), ortalama ölüm oranı yüzde 50 olan virüsün belirtilerini gösteren hastalar için tüm sağlık görevlilerini “yüksek alarm” durumuna getirmeye çağırmıştı.  Dünya Sağlık Örgütü’ne göre semptomlar ateş, yorgunluk, kas ağrısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, kusma ve ishal, kızarıklık ve bazı durumlarda diş etlerinden kanama veya dışkıda kan hastalığın en belirgin özellikleri arasında yer alıyor.

İngiltere’de Ebola alarmı verildi, hastanenin kliniğine kilit vuruldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!