Interpol tarafından aranıyordu… Çantasını unutunca yakalandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, belediye işçisi Ali Eren'in (36) parkta bulduğu içi döviz dolu çantanın sahibi, İnterpol tarafından aranan Irak uyruklu uyuşturucu kaçakçısı Rawa Majid (36) olduğu ortaya çıktı.

featured

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, belediye işçisi Ali Eren’in (36) parkta bulduğu içi döviz dolu çantanın sahibi, Interpol tarafından aranan Irak uyruklu uyuşturucu kaçakçısı Rawa Majid (36) olduğu ortaya çıktı.

Marmaris Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü personeli Ali Eren, İçmeler Mahallesindeki Koca Mehmet Parkı’nda çiçeklerin bakımını yaptığı sırada bankta bir çantanın unutulduğunu fark etti. Kontrol ettiği çantanın içerisinde döviz ve Türk Lirası olduğunu gören Eren, durumu amirlerine bildirdi. Yetkililerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, 12 bin 400 dolar ve 2 bin 400 liranın bulunduğu çantayı tutanakla teslim aldı.

Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, çantanın Miran Othaman isimli kişiye ait olduğunu tespit etti. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek çantasını teslim alan Othaman, Ali Eren’e ulaştırılması için polislere 400 dolar ödül verdi. Çantayı aldığı sırada şüpheli davranışlar sergileyen Miran Othaman, takibe alındı.

Geniş kapsamlı soruşturmada, sahte kimlik kullandığı belirlenen kişinin, Interpol tarafından, hakkında uyuşturucu kaçakçılığı suçundan aranan ‘Baron’ lakaplı Rawa Majid olduğu belirlendi. Majid, İçmeler Mahallesi’ndeki villasına düzenlenen operasyonla yakalanırken, evde yapılan aramada 2 ruhsatsız tabanca, 1 havalı tüfek ile 21 mermi ele geçirildi.

‘KENDİMİ ARMATÖR OLARAK TANITTIM’

Gözaltına alınan Rawa Majid, polisteki ifadesinde, “Türkiye’ye tatile geldim. Bodrum’da tatil yaptıktan sonra Marmaris’e gelerek villa kiraladım. Yürüyüş yaptıktan sonra dinlenmek için banka oturdum. Bir anlık dalgınlığım nedeniyle çantamı unuttum. Çantamı teslim aldıktan sonra yakalanacağım aklımın ucuna gelmedi. Benden şüphe duyulmaması için kendimi armatör olarak tanıttım. Belediye işçisine teslim edilmek üzere polislere 400 dolar ödül verdim. Profesyonel olarak hazırlattığım sahte kimliğe rağmen gerçek kimliğim nasıl tespit edildi inanın bunu anlayamadım” dedi.

Majid, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

‘SENİNLE GURUR DUYUYORUZ’

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bakımını yaptığı parkta bulduğu para dolu çantayı polise teslim eden Park ve Bahçeler personeli Ali Eren’i makamında kabul ederek tebrik plaketi verdi. Eren’i bu davranışından dolayı tebrik eden Oktay, aynı zamanda adli bir vakayı da ortaya çıkardığını belirterek, “Kendisini hem davranışından ötürü hem de suçluların bulunmasına vesile olduğu için iki kez kutluyorum. Bizleri gururlandırdın. Marmaris Belediyesi’nin her ferdi dürüstlükten, doğruluktan, çalışkanlıktan ayrılmadan görevini yapıyor. Bu halk için çalışıyor. Sen de yapılması gereken en doğru şeyi yaptın. Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu satıcılarının yakalanmasına vesile olman bizim memnuniyetimizi, gururumuzu katlamış oldu. Seninle gurur duyuyoruz” dedi. Oktay, Ali Eren’e bir teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler verdi.

 

Interpol tarafından aranıyordu… Çantasını unutunca yakalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!