İstanbul’da ‘polisiz’ diyen iki İranlı, Tacikistan ve Ukraynalıları soydu

Çalıntı plakalı lüks otomobilin içinden kendilerini polis olarak tanıtarak, sözde kontrol için durdukları Tacikistan uyruklu Ü.K. ve Ukrayna uyruklu H.A.'nın paralarını çaldıkları iddia edilen İranlı iki kişi yakalandı. 

featured

Zeytinburnu, Ziya Gökalp Mahallesi’nde 17 Kasım 2022 tarihinde Tacikistan uyruklu Ü.K. polise başvurarak, kendilerini polis olarak tanıtan iki kişinin, kontrol amacıyla kendisini durdurduğunu, cüzdanında bulunan 3 bin 700 dolar paranın çalındığını söyleyerek şikayetçi oldu. Zeytinburnu, Yenidoğan Mahallesi’nde 23 Kasım 2022 tarihinde polise başvuran Ukrayna uyruklu H.A. da aynı yöntemle 10 bin dolar parasının çalındığını söyledi.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından olaylarla ilgili başlatılan çalışmada her iki olayı da aynı şüphelilerin yaptığı belirlendi. Olaylar sırasında güvenlik kameralarına yakalanan şüphelilerin önce kullandığı otomobilin plakasını ardından kimliklerini tespit etti.

Önceki gün yapılan operasyonda olayları gerçekleştiren İran uyruklu şüpheliler Esmail B.(43) ile Kıyamars P.K.(54) gözaltına alındı. Şüphelilerin kullandığı, üzerinde çalıntı plaka takılmış lüks otomobil de operasyonda ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerden Esmail B.’nin 4 adet suç kaydının olduğu tespit edildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

İstanbul’da ‘polisiz’ diyen iki İranlı, Tacikistan ve Ukraynalıları soydu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ha gayret!Bi Çin bi de Japon sahteciliği olursa memlekette üçkağıt hırsızlık yapmayan millet kalmayacak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!