İranlı suikast timinin keşif görüntüleri ortaya çıktı

İsrail'in İstanbul'daki vatandaşlarına 'İran'ın misilleme saldırıları olabilir” uyarıları sonrası MİT'in desteğiyle İstanbul'da İranlıların suikast planının çökertildiği belirtilmişti. İsrailli bir grup turiste saldırı hazırlığında olan İranlı suikast çetesinin keşif görüntüleri ortaya çıktı.

featured

İstanbul’da, İsrail vatandaşlarına yönelik suikast hazırlığında olduğu tespit edilen İranlı suikast timinin keşif görüntüleri ortaya çıktı. İstanbul’da 10 kişilik suikast timi yapılan operasyonlarla yakalanmıştı.

 

Önce İran deniz kuvvetlerinde bir dönem asker olan Jamal G. ve Majid N. Beyoğlu’nda İsrailli turistlerin kaldığı otelleri tek tek araştırmaya başladı. Ardından diğer şüpheliler sahte pasaportlar kullanarak Türkiye’ye girdi.

Suikastçılar Beyoğlu, Fatih ve Beylikdüzü’nde otel ve günlük kiralık evlerde kaldı. İranlı suikastçılar keşif için motosiklet de aldı. Şüpheliler bunda da yakalanmamak için hayli hassas davrandı. Motosiklet için pazarlık yapan da gidip alan da keşif yapmak için kullanan da farklı isimlerdi. Bazı İsrailliler İranlı suikast timi tarafından tek tek takip edildi. Suikast timi İsrailli turistlerin fotoğraf ve videoları çekti.


İSTANBUL DHA

KİRALIK DAİREDE ATIŞ TALİMİ YAPMIŞLAR

Suikastçılar, susturucu takılı silahlarla kaldıkları otel odaları ya da günlük kiralık dairelerde atış talimleri yaptı. Bu anların videolarını da birbirlerine gönderdi. Şüpheliler daha sonra Beyoğlu’nda buluştu. Silah Majid N. tarafından Jamal G.’ye verildi.

Jamal G. İsrailli hedeflerinin bulunduğu otel odasına yakın bir oda kiraladı. Sahte pasaportla kiralanan oda da susturucu takılı tabanca ile iki el deneme atışı bile yaptı. Suikast timi dikkat çekmemek için tüm keşiflerde ayrı ayrı yürüdü.

İranlı suikast timinin keşif görüntüleri ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    Ben vergimi bu devlete siyonist teröristleri koruması için vermiyorum. Bence İran istihbaratı Mossad ajanlarını vurmak istedi, normal vatandaşları değil. Bu operasyon engellenmemeliydi.

    Cevapla
  2. 4 ay önce

    Ankara’nin merkezinde, Kizilay da bomba patlatilmadan once de keske bu kadar duyarli olsaymislar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!