İrlanda büyükelçisinin isotla imtihanı: Dakikalarca su içti

featured

İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi Sonya McGuinness, Suriyeli sığınmacılar için kurulan aşevinde yapılan pilava tuz kattı, ikram edilen isottan yedi. Ağzı yanan McGuinness, dakikalarca su içti.

Haliliye Belediyesi tarafından Suriyeli sığınmacılar için kurulan aşevinin bir yıllık giderlerini, İrlanda’nın karşılayacağı açıklandı. Beraberindeki heyetle ilçeye gelen İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi Sonya McGuinness, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.


Büyükelçi Sonya McGuinness, toplantının ardından salona getirilen isotun tadına baktı. İsotun çok güzel olduğunu söyleyen McGuinness, ağzının acısını geçirmek için dakikalarca su içti.  Aşevini de dolaşan Büyükelçi ve beraberindekiler, yapılan pilava tuz atıp, karıştırdıktan sonra ihtiyaç sahiplerinin evine gönderilmek üzere hazırlanan sefer taslarına da yemekleri doldurdu.

İrlanda büyükelçisinin isotla imtihanı: Dakikalarca su içti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    isot, ısıtan ot, ısıotu.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!