Işıkçıların kafası karıştı… Ekranda başka gazetede başka

Işıkçılar cemaatinin yayın organları TGRT ve Türkiye gazetesi, sığınmacı sorunuyla ilgili bir gün arayla 180 derece ters haberlere imza attı.

featured
service

VERYANSIN TV

Işıkçılar grubunun kanalı TGRT Haber, dün İstanbul’da çekilen sığınmacı görüntülerini “Misafirperveriz, ensarız ama bu çok fazla” ifadeleriyle haberleştirdi.

“Memlekete bak ya.. Vay anam vay, bir tane Türk yok” diyen ana haber sunucusu Ekrem Açıkel, “Türk turizminin kalbi işgal altında! İstanbul’un en tarihi, en ünlü meydanlarında arz-ı endam ettiler. Taksim’den Moda’ya kadar gerçekten canımız yandı” ifadelerini kullandı.

Aynı grubun basılı yayın organı Türkiye gazetesi ise, iktidarın göçmen politikasına yönelik yükselen tepkiyi “kaos planı” olarak sundu. Manşetten “Kaos planı devrede: Yeni tezgah mülteciler üzerinden kuruldu” ifadelerini kullanan gazete “Senaryo hazır; yeni Gezi için her şey düşünülmüş. Suriyeli mültecileri merkeze alan kışkırtma ve tahrikler için 60 milyon doların üzerinde para ayrıldı. İsyan dalgasında asıl hedef olayları yurda yayıp, iç savaş çıkararak hükûmeti istifaya zorlamak” iddiasını ortaya attı.

“Gazetemize konuşan güvenlik kaynakları 2 yılı aşkın süredir bu yönde hazırlıklar yapıldığını ve geçen yıl planlanan kalkışmanın bu yaz aylarına bırakıldığı bilgisini paylaştı” diyen gazete, Osman Kavala üzerinden de ilginç iddialarda bulundu: “Bütün bu olayların can damarı Gezi davasında müebbet hapis cezası alan Osman Kavala. Söz konusu ayaklanmalarda ertelenmenin sebebi Osman Kavala’nın ‘serbest kalacak’ umudu. Bu gerçekleşmeyince onsuz yapacaklar.”

60 MİLYON DOLAR AYRILMIŞ!

Yılmaz Bilgen imzalı haberde şu ifadeler yer aldı:

“Farklı ülke ve sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenen odaklar ülke çapında ‘Gezi’ benzeri bir ayaklanma hazırlığı yapıyor. Suriyeli mültecileri merkeze alan kışkırtma ve tahrikler için 60 milyon doların üzerinde para ayrıldı. Gazetemize konuşan güvenlik kaynakları 2 yılı aşkın süredir bu yönde hazırlıklar yapıldığını ve geçen yıl planlanan kalkışmanın bu yaz aylarına bırakıldığı bilgisini paylaştı.

Bu kapsamda ülke genelinde özel timler ve hücre yapılanmalar oluşturulurken Gaziantep, Kilis, Hatay, Şanlıurfa, Mersin ve Adana provokasyonun pilot illeri olarak belirlendi. Başta yaygın ve sosyal medya olmak üzere idari, lojistik, ekonomik alanlarda da güçlü bir alt yapı oluşturuldu. Tahrikte kitleleri sokağa dökecek kundaklama, cinayet, tecavüz senaryosu da hazır. Mülteciler üzerinden başlatılacak isyan dalgasının esas hedefi olayları yurt sathına yaymak ve hükümeti istifaya zorlamak ya da iç savaş çıkarmak.

İKİNCİ AYAK SURİYE

Türkiye içerisinde devam eden provokasyon hazırlıklarının bir diğer ayağını ise Suriye oluşturuyor. Başta Cerablus, Azez ve Afrin olmak üzere muhaliflerin kontrol ettiği birçok bölgede Türkiye aleyhinde kampanya yürütülüyor. Arapçılık ve Kürtçülük üzerinden yürütülen tahrik faaliyetlerinin hedefinde halkı Türkiye aleyhine sokağa çekmek var. Bu çerçevede bazılarının isimlerine ulaştığımız silahlı gruplara ve sivil toplum kuruluşlarına ciddi fon sağlanıyor. Sivil halkın Türkiye aleyhine yapacağı gösterileri Türk askerî üsleri ve bölgede hizmet veren kurum ve kuruluşlara yönelik saldırı ve sabotaj girişimleri takip edecek. Kirli plana göre bu saldırılar Türkiye’deki ırkçı dalgayı daha fazla tetikleyecek ve her iki tarafta da kaos büyütülecek.

İSYANIN ZEMİNİ MÜLTECİ KARŞITLIĞI

İsyan/provokasyon planına göre Güneydoğu’da sivil itaatsizlik, devlet kurumlarını boykot, fatura ödememe, tarım ürünlerini yakma, yol kapatma ve hizmet sektörünü kilitleme yoluna gidilecek. Taşradan merkeze taşınacak plan dâhilinde bazı dinî cemaat ya da gruplara da aktif rol verildi. Mülteci yoğun bölgelerden başlayacak isyan hareketleri daha sonra Ege, İç Anadolu ve Karadeniz’e hayat pahalılığını protesto formunda taşınacak.

Batı merkezli birçok kurumun maddi destek verdiği kirli projenin omurgası ülke içerisinde faaliyet yürüten bazı partiler yanında etkin STK’lar tarafından oluşturuldu. Zıt görünen siyasi yapıları aynı amaçla bir araya getiren planın sloganları ve kitleleri sokağa dökecek yol haritası da belirlendi. İlk kıvılcım mülteci meselesinden çakacak ancak esas hedef hükûmeti istifaya zorlamak ve gösterileri zamana yayarak seçim güvenliğini ortadan kaldırmak. Projenin maddi kısmı ve yol haritası ile ilgili belirleyici aktörler Batılı ülkeler olurken Esad rejimi, İran, körfez bloku da etki alanlarına göre provokasyon sürecine destek verecek. 60 milyon doların üzerinde para ayrıldı. Dışarıdan yayın yapacak yeni kanallar da aktif hâle getirildi.

OLAYLARIN CAN DAMARI KAVALA

“Bütün bu olayların can damarı Gezi davasında müebbet hapis cezası alan Osman Kavala. Söz konusu ayaklanmalarda ertelenmenin sebebi Osman Kavala’nın ‘serbest kalacak’ umudu. Bu gerçekleşmeyince onsuz yapacaklar.”

 

Işıkçıların kafası karıştı… Ekranda başka gazetede başka

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. Bunları ciddiye alıp okuyan harbiden sıyırır….sanırsın ki bunlara gel geç yapan muhalefet…

  2. 2 hafta önce

    Türk milleti Suriyeli Afgan Pakistanlı istemiyor diye terörist değildir, Türk milleti protesto yapmak istiyorsa vatanını kurtarmak için de. Demokrasi olan bir ülke insanların ne istediğine bakılır. Türkiye de ise zorla bir dayatma var istemediği şeylere karşı. Bu durumda provokatörlük yapan siyasetçiler. Siyasetçiler

  3. 2 hafta önce

    Haber içerinde bir sürü istihbari bilgi var..nereden, nasıl elde ettiniz, hep atmasyon, 60 milyon dolar filan, yaw tekrar tekrar yalanlara inandiriyorlar iste

  4. 1 hafta önce

    Bu zıpzıp medyanın dünyada bir örneği inanınızki yok ben kısmi bir araştırma yaptım yok bulamadım omurgasız desem onun bile kedine göre bir omurgası var bu söz lüks kalır Türkçede karşılığı yok bunun, bende mecburen zıpzıp dedim kimin elindeyse oraya zıplıyor…(bırakın günü, saati saatine uymuyor bu Halk düşmanı zıpzıp sürülerinin)

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!