İsim isim dosyaya girdi… Kimler milyon dolarlar kazandı, kimlerin parası uçtu?

Bankacı Seçil Erzan'ın “Fatih Terim Fonu”na para yatıranlarla ilgili tuttuğu 2 ayrı liste dava dosyasına girdi. Listede ödenen paralar tek tek yer aldı. Listeye göre kimiler milyon dolarlık kârlar elde ederken, kimilerinin paraları uçtu. İşte o isimler...

featured

Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan’ın kurduğu “Fatih Terim Fonu” olarak bilinen saadet zincirine para yatıran futbolcu ve iş insanları ile ilgili hazırladığı kar zarar tablosunda TL ve dolar olarak para aldığı ve ödeme yaptığı 2 ayrı liste iddianamenin ek klasörlerine girdi.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre, Erzan’ın yaptığı iki listeye göre toplam 45 kişiden 55 milyon 633 bin dolar aldı. Yine listeye göre bu paranın 45 milyon dolarını geri ödedi.

Ancak Erzan bazı kişilere aldığı paranın kat kat fazlasını ödemiş. Erzan’ın listesine göre yüksek kar payı dağıtılanlar kişiler şöyle:

KAZANANLAR

Süleyman Aslan: 1 milyon 350 bin dolara karşılık 3 milyon 650 bin geri ödeme alarak 2 milyon 300 bin dolar kar etti. 10 milyon lira veren Aslan 14 milyon lira aldı.

Eski futbolcu Semih Kaya: 3 milyon 200 bin dolarına karşılık 2 milyon dolar karla 5 milyon 200 bin dolar geri aldı.

Çetin Burak: 1 milyon 250 bin dolar karşılığında 900 bin dolar karla 2 milyon 150 bin dolar geri aldı.

Çorlu Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Nuri Köşkdere: 500 bin doların karşılığında bir buçuk milyon dolar geri aldı. Karı 1 milyon dolar.

Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

Eski futbolcu Ayhan Akman: 1 milyon 500 bin dolar yatırıp 1 milyon 750 bin dolar karla 3 milyon 250 bin dolar geri aldı.

Atilla Baltaş: 2 milyon 50 bin dolar karşılığında bir milyon 190 bin dolar karla, 3 milyon 240 bin geri aldı.

Umut Aslan: 1 milyon dolar verip 2 milyon dolar aldı.

Fatih Terim: 700 bin dolar karşılığında 1.5 milyon dolar ödeme aldı.

Merve Yılmaz: 50 bin dolar zarar ederken 5 milyon 810 bin TL karşılığında 7 milyon 400 bin TL karla 13 milyon 210 bin TL geri aldı.

Semih Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir: 5 milyon dolar yatırdıktan sonra 750 bin dolar karla parasını geri aldı.

Ali Yörük: 300 bin dolar karla parasını alırken 5 milyon TL’sine karşılık 7 buçuk milyon TL geri aldı.

KAYBEDENLER

Erzan’ın listesine göre en çok zarar edenler ise şöyle:

Emre Belözoğlu: 4 milyon 200 bin dolar

Emre Çolak: 3 milyon 200 bin dolar

Arda Turan: 2 milyon 700 bin dolar

Fernando Muslera: 500 bin dolar

İbrahim Çağlar: 2 milyon 905 bin dolar

Bülent Çeviker: 2 milyon 200 bin dolar

Selçuk İnan: 1 milyon 550 bin dolar

FATİH TERİM KÂRDA MI?

Fatih Terim Fonu” olarak bilinen saadet zincirinden haberdar olmadıklarını belirten Denizbank yönetimi, dün yaptığı açıklamada Arda Turan ile Seçil Erzan arasındaki telefon görüşmesine yer vermişti.

Görüşmede Turan’ın, mağdurların savcılığa gitmemesi için uğraştıklarını belirtmesi dikkat çekti. Öte yandan söz konusu görüşmede Arda Turan’ın Fatih Terim’in kârda olup olmadığını sorduğu, Erzan’ın kârda olduğu anlamında “hı hı” dediği görüldü. İsim vermeden, “Adı geçen teknik direktör” diye bahsedilen Fatih Terim’in de bankaya gelip banka yöneticileri ile görüştüğü belirtilen açıklamada, banka güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerin savcılığa ulaştırıldığı da ifade edildi.

‘KIZIM GİBİ BENİMSEDİĞİM…’

Denizbank’tan yapılan açıklamada, Fatih Terim ile birlikte bir grup insanın bankaya gelmesiyle ilgili yaşananlar şöyle anlatılmıştı:

“8 Nisan Cumartesi sabahı spor dünyasından olan isimler Bankamızı ziyaret etmiş, kendileriyle Bankamız Hukuk, Operasyon, Teftiş Kurulu, İnsan Kaynakları birimlerinin yöneticileri, ilgili Bölge Müdürü ve Genel Müdürümüzün de katıldığı toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, spor dünyasından olan kişiler kendi eski hocalarının adıyla anılan bir fon olduğunu belirtip Seçil Erzan tarafından kandırıldıklarını ve önemli tutardaki paraları kendisine verdiklerini söylemişler, bir kağıda el yazısı ile yazılı alacaklı listesinin görüntüsünü vermişlerdir. Bankamız mağdur olduğunu beyan eden kişilerin isimlerini toplu olarak ilk kez böyle öğrenmiştir. Aynı toplantıda bulunan söz konusu teknik direktör de “..kızım gibi benimsediğim, evimize giren çıkan Seçil Erzan’ın bu yaptıklarını anlayamıyorum, kaybım olmakla beraber miktarını bilemiyorum” gibi beyanlarda bulunmuştur.”

 

 

İsim isim dosyaya girdi… Kimler milyon dolarlar kazandı, kimlerin parası uçtu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!