İskenderun Limanı’ndaki yangında yeni gelişme

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İskenderun Limanı'nda devrilen konteynerlerde çıkan yangın kontrol altına alındı.

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Twitter’daki hesabından Hatay’da, İskenderun Limanı’nda konteyner deposunda depremden sonra çıkan yangının kontrol altına alındığını bildirdi. Açıklamada, “İskenderun limanındaki yangın; denizden, karadan ve havadan müdahale ile kontrol altına alınmıştır. Bu limanda gemi elleçleme hizmetleri verilememekte olup, bekleyen gemiler diğer tesislere yönelmelidir. Körfezdeki diğer liman tesislerinde operasyonlar için engel bulunmamaktadır” denildi.

Limandaki konteynerlerde 6 Şubat’ta çıkan yangına dün Kara Kuvvetlerinin helikopterleri ile Hava Kuvvetlerinin uçağı müdahale etmiş ve uçaktan alevlere “yangın söndürme topu” da atılmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı, İskenderun Limanı’ndaki yangının Kara Kuvvetlerine ait helikopterler ve Hava Kuvvetlerine ait uçağın havadan müdahalesi ile söndürüldüğünü bildirmiş, ancak daha sonra açıklama revize edilerek “İskenderun Limanı’nda meydana gelen yangına, Kara Kuvvetlerimize ait helikopterler ve Hava Kuvvetlerimize ait uçak ile havadan müdahale edildi” ifadeleri kullanılmıştı.

 

İskenderun Limanı’ndaki yangında yeni gelişme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Konteynerlerin icinde kimbilir neler yakildi, neler….
    Venezuela’ya ulasmadan….

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!