İsmail Çataklı’dan Ümit Özdağ’a: Bir deliyi başımıza saldılar

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Suriyeliler için yapılan briket ev paylaşımını alıntılayarak, "Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL'yi Suriye'ye aktardı" diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a yanıt verdi. Çataklı, "Bir deliyi başımıza saldılar" ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, sosyal medya hesabından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Suriyeliler için yapılan briket ev paylaşımını alıntılayarak, “Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 Milyon TL’yi Suriye’ye aktardı. Seçimden önce bazı Suriyelileri şov amaçlı İdlib’e yollayıp orada besleyecekler” yazdı.

ÇATAKLI: BİR DELİYİ BAŞIMIZA SALDILAR

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın iddiasına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Çataklı, “Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz. Hayırlısı Allah’tan. Ümit Özdağ’ın bitmek bilmeyen, koskoca yeni yalanına Ordu Valiliğimizin cevabı” ifadelerini kullanarak Ordu Valiliği’nin cevabını paylaştı.

‘İDDİA TAMAMİYLE GERÇEK DIŞIDIR’

Ordu Valiliği’nce de yazılı açıklama yapılarak, Ümit Özdağ’ın paylaşımına cevap verdi. Briket evler için valilikten gönderilen ödenek olmadığı kaydedilen açıklamada, “Siyasi bir partinin Genel Başkanı bugün; ‘Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL’yi Suriye’ye aktardı’ yalanını ortaya atmıştır. Bu iddia tamamiyle gerçek dışı ve provakasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur. Hayırsever vatandaşların STK’lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, ilimizdeki STK’lar ve hayırsever iş insanlarımız 2020 yılında 35 briket ev yapımı için toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur” denildi.

İsmail Çataklı’dan Ümit Özdağ’a: Bir deliyi başımıza saldılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Meydanı boş bulan ‘akıllı’ çakallara bir Deli Kurt gerekiyordu…

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Yiğidin iyisine deli atın iyisine doru derler

 3. 2 ay önce

  Yalan söylüyorsa mahkemeye ver. Devletin itibari var mı değil mi? Ama veremezsin, çünkü belgenin mahkemede gözüne sokulması ihtimali çok yüksektir.

  Cevapla
 4. 2 ay önce

  Hayırseverler orduda fakir olmadığından ibdile yardım etmiş ne var bunda

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!