Kahraman’dan tepki çekecek sözler: İzmir’in kurtuluşunda kurşun sıkmadık

RİZE’nin fethinin 561’inci yılı etkinliklerinde konuşan eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, "Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım." dedi. Kahraman ardından İzmir'in kurtuluşunda kurşun sıkılmadığını iddia ederek, "Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler." dedi.

featured

Rize’nin fethinin 561’inci yılı dolayısıyla Valilik, Belediye ve Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA)  tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Kent merkezinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının gösterisinin ardından 150 metrelik Türk bayrağı ile kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Vali Kemal Çeber, AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Yusuf Yılmaz, RİDEVA Başkanı Recep Albayrak ve vatandaşların katıldığı yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Mehteran takımı eşliğinde 150 metrelik bayrakla yapılan yaklaşık 1 kilometrelik yürüyüş İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde sona erdi. Kültür merkezinde TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’ın da katılımıyla ‘Rize’de tarihi bir an, Fatih Sultan Mehmed Han’ vecizesiyle etkinlik gerçekleştirildi.

‘FETİHLER KUTLANIR’

Programda konuşan TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, “Şehirlerin kurtuluş yıldönümleri kutlanıyor. Kesinlikle karşıyım. 2 Mart’ta Rize kurtulmuş, kim diyor? Yok Erzurum şu Mart’ta. Şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla kutlama yapılmaz. ‘Ben esirdim, esaretim bitti, ben köleydim’ diye ikrarda bulunulmaz. Bu küçüklük kompleksi verir, bu yanlıştır, böyle şey olmaz. Fetihler kutlanır. Tarihi zengin ve engin bir milletiz biz. Biz köklü bir devletiz. Zaferlerle dolu bizim tarihimiz.

‘KURŞUN SIKMADIK Kİ’

İstanbul’un kurtuluşu 6 Ekim, kim demiş? İzmir’in kurtuluşu 9 Eylül, kim demiş? Ne münasebet. Cihan harbi bitti, müstevliler alacaklarının birkaç kat mislini aldı ve öyle gittiler, çekildiler. Kurşun sıkmadık ki. 2 Mart’ta da aynı şey var. Ruslar çekildi gitti. Çarpışmadık, dövüşmedik, vuruşmadık. Tarihi doğru dürüst niye bilmiyoruz? Övünecek büyük bir tarihimiz varken kölelikten kurtulduğumuz tarihe niye bayram diyeceğiz. Fethettiğimiz tarihe diyeceğiz” dedi.

Rize’nin fethinin 561’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte tiyatro oyunu, mehteran takımı gösterisinin ardından tarih sunumu yapıldı. Düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesinin ardından program sona erdi. (DHA)

Kahraman’dan tepki çekecek sözler: İzmir’in kurtuluşunda kurşun sıkmadık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

27 Yorum

 1. 1 ay önce

  İngiliz konuşmuş!Hadi len!

 2. 1 ay önce

  Bir … git, şimdi kimsenin senle uğraşacak hali yok.

 3. 1 ay önce

  Fesli kadirin müritleri. Aşağılık herifler. İşte aynen bu kafa yönetiyor, bu devleti ve cumhuriyetin tüm kurumlarını.

 4. 1 ay önce

  En büyük küçüklük ve zavallılık kendini büyük görüp bi halta yaramamaktır…

 5. 1 ay önce

  Kurşun sıkanlar ve sıkmayanlar belli zaten. Onun için kimsenin ekstra belirtmesine gerek yok..

 6. 1 ay önce

  Siz sıkmadınız zaten Biz sıktık kurşunu. Imam hatip bilgisiyle bu kadar oluyor çünkü.

 7. 1 ay önce

  Türkiye düşmanlığı yapmak için Osmanlı maskesi altına sığınmış birisi. İngiliz Yunan Rus Fransız Bulgar İtalyan Ermeni işgalin deki şehirleri sadece kurtarmadık, tekrar feth ettik. Bu şehirlerin kurtuluşunu bayram gibi kutlamak Yunan kazansaydı diyenlerin zoruna gider. Türk milleti hiçbir zaman köle olmadı, Osmanlı dönemi. Türk milletini kendinize köle yapamadığınız için bayram diyemiyorsunuz

 8. 1 ay önce

  Dindarlar Hertürlü Haltı yiyebilir !! çünkü Allah rızası için yapıyorum der ve sıyrılır !! Dücane Cündioğlu

 9. 1 ay önce

  Yedi düvele karşı savaşıp kazanmak, onlara yenilginin utancını yaşatmak, katil sürüsü palikaryaları denize dökmek bize anlatılmaz bir gurur veriyor. Yurdumuzu kurtararak Cumhuriyeti kuranlara minnet ve şükran duyguları ile doluyuz.

 10. 1 ay önce

  Doğru, gerçeği konuşmuşsun. Sen ve sana benzerleri hiç bir zaman, hiç bir yerde vatanın, ulusun, bayrağın ve bu insanların kutsalları için kurşun sıkmadınız.

  Değil kurşun sıkmak, parmağınızı bile oynatmadınız.
  Onu da bırak, aksine düşmanla işbirliği yaptınız, ki

  … O nedenle, batı cephesinde en muteber kişiler, sizler ve İngiliz gülü Abdullah ve onun benzerlerisiniz.

  Ha, VeryansınTV elbet bu yorumu yayınlanmayacak, ama en azından editör bunu okumuş olur.

 11. 1 ay önce

  İlk kurşun İzmir’de atıldı. Bunu bilmeyen adam geçmiş tarih doktrini veriyor.

 12. 1 ay önce

  İzmir’in kurtuluşunda kurşun sıkmadıkları doğru. Hepsi de denize dökülmüştü

 13. 1 ay önce

  6.filoyu kıble yapıp namaz kılan en kahraman İsmail demiş bunu!

 14. 1 ay önce

  Şu an gündemde ne varsa bilin ki hepsi Sedat Peker’in iddialarının örtbas edilmesi ve hedef şaşırtmak için yapılanlardır. Bununla birlikte, gerçek tarihi deforme ederek Atatürk’ün ve şehitlerimizin hakları yine çiğnenmiş oluyor, kemikleri sızlatılıyor. Bunların yatacak yeri yok.

 15. 1 ay önce

  Bu yobaz, bizans seviciler geçmişte vardı…şimdide var..fatihin son bizans kralı olduğunu ilber ortaylı bile söyledi..bizansı ve kralını kutsayalım demek istiyor..

 16. 1 ay önce

  fetihler kutlanır demekle istanbulun fatih tarafından fethine atıf yapıyor…kurtuluş savaşı bizim için kurtuluştu ama bu yobazların sonu oldu..kudurun

 17. 1 ay önce

  Adam doğru söylüyor bu ve bunun gibiler kurşun sıkmadı işbirliği yaptıkları Yunanın gemisine binip kaçtılar kurşun sıkıp işgali bitiren GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK önderliğinde büyük Türk milleti idi biz onun için kutluyoruz sen işbirliği yaptığın yunanla beraber yas tutabilirsin

 18. 1 ay önce

  Hadi ordan!! O şehirler kurtarılmasaydı sen fetihleri emperyalist ülkeler eşliğinde kutlardın. Milli mücadele ve onun kahramanlarından utanın. Yazacak tarihiniz yok!!!

 19. 1 ay önce

  Kendi sığ düşüncesine göre Şehirler üzerinden milli mücadeleyi yok sayıyor. Bu şehirler kurtarılmasaydı sizler İstanbul’un fethini nasıl kutlamayı düşünüyordunuz?

  • 1 ay önce

   Mondros Mütarekesi ile 1.Dünya savaşı sonlandırılmış ve Misak-i Milli’nin somutları çizilmiştir(Kerkük ve Musul dahil).Ancak,sonradan yapılan hareket, İngilizlerin eline koz verdiğinden bu bahane edilerek Lozan’da Misak-i Milli sınırları kçültülmüştür.

   Cevapla
 20. 1 ay önce

  Tunç Soyer zaten BARIŞIN 200 YILINI kutluyor.Bakınız İzmir bilbordları

 21. Soylu
  1 ay önce

  PISA sınavlarına sokun sıfır alır, o derece.

  Cevapla
 22. 1 ay önce

  Hayatları yalan olanlara, doğruları anlatmak çok ama çok zor. ismail Kahraman’ın söyledikleri tamamen doğru.

  Cevapla
 23. 1 ay önce

  Çok doğru sizler kursun sıkmadınız.Bizim dedelerimiz savaştı.

  Cevapla
 24. 1 ay önce

  beyni sulanmış derim

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!