İsmail Ok’un AKP rozetine İsmail Koncuk ne dedi?

İki yıl önce İYİ Parti'den istifa eden Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, dün AKP'ye katıldı. Gözler Ok'la birlikte geçen hafta ortak kanun teklifi veren diğer bağımsız adaylara çevrildi. Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk'a “Siz de AKP'ye geçecek misiniz?” sorusu soruldu.

featured

İki yıl önce İYİ Parti’den istifa eden Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, dün AKP’ye katıldı. Ok’un rozetini AKP grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

İsmail Ok, AKP’ye geçmeden bir hafta önce, ilk olarak İYİ Parti’den ardından Zafer Partisi’nden istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk ve ilk önce CHP’den ardından da Memleket Partisi’nden istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile birlikte ortak imzayla kanun teklifi hazırladı.

Bağımsız milletvekili üç isim, bayram ikramiyelerine ilişkin adım atılmasını talep ederek, bin 100 TL olan bayram ikramiyelerinin asgari ücrete endekslenmesini, tüm emeklilere yılda iki kez net asgari ücret tutarında ikramiye verilmesini önerdi.

Bu kanun teklifinden günler sonra Ok, AKP sıralarına geçti.

KONCUK’TAN YENİ PARTİ İDDİASINA YANIT

Bağımsız milletvekili iken Ok’la birlikte hareket ederek kanun teklifi hazırlayan diğer milletvekillerinin AKP’ye katılıp katılmayacağı, nasıl hareket edecekleri de merak konusu oldu.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre AKP’ye geçen Ok’la birlikte ortak kanun teklifi hazırlamalarına ilişkin bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Üç milletvekilinin bir doğruda birleştiğini” söyledi. Öte yandan Koncuk, “yeni parti kuracaklar” iddiasına karşılık, “Bir parti kurmadık. Böyle bir çalışmamız da şu an itibariyle söz konusu değil. Yarını ancak Allah bilir. Şu anda böyle bir çalışmamız söz konusu değil” ifadelerini kaydetti.

‘ÖYLE BİR ŞEY YOK’

Bir hafta önce ortak imzayla kanun teklifi hazırlamalarının ardından Ok’un AKP sıralarına katılmasını değerlendiren İsmail Koncuk, Ok’un AKP’ye geçeceğini ilanından birkaç saat önce öğrendiğini söyledi.

Siyasi parti tercihinden dolayı dostluklarının Ok ile bitmeyeceğini ifade eden Koncuk, “İsmail Bey vatansever, Atatürkçü biridir. Nerede olursa olsun benim için değerlidir. Bizim dostluğumuzu siyaset belirlemiyor. İsmail ile sendikacılık dönemimizden beri dostuz” diye konuştu.

“Sizin için de AKP’ye katılmak gibi bir durum söz konusu olabilir mi” sorumuza Koncuk, “Benim açımdan AKP’ye katılmak gibi bir durum söz konusu değil. Öyle bir şey yok” yanıtını verdi.

İsmail Ok’un AKP rozetine İsmail Koncuk ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 10 ay önce

    Ak Partili birine Atatürkçü diyor. Zafer Partisi boşuna kapı dışarı etmemiş.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!