Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na ‘Adaylığınızı destekliyorum’ mu dedi?

Gazeteci İsmail Saymaz, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediğini, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın da buna itiraz etmediğini öne sürdü. Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacımurat Uzgur ise isim vermeden Saymaz'ı yalanladı.

featured

Gazeteci İsmail Saymaz, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Adaylığınızı destekliyorum” dediğini iddia etti.

Saymaz, sosyal medya hesabından paylaştığı kulis bilgisinde, Altılı Masa’daki siyasi parti liderleriyle görüşen Karamollaoğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yaptığı ziyarette, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak baktığını söylediğini iddia etti.

Saymaz’ın öne sürdüğü iddialar şöyle:

Saadet lideri Karamollaoğlu dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde, ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığını zikrederek, CHP liderine sıcak baktığını söyledi. İki lider itiraz etmedi. Karamollaoğlu, bugün Kılıçdaroğlu ziyaretinde, “Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum.” dedi.

Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir karşılık vermedi. Karamollaoğlu, şu an Demokrat Parti lideriyle görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstikşafi görüşmelerin sürmesi bekleniyor.”

‘MAHREMİYET ÇERÇEVESİNDE’

Saadet Partisi Basın Müşaviri Hacımurat Uzgur, görüşmelere ilişkin yayınlanan haberlerin doğru olmadığını belirtti.
Sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Uzgur, Karamollaoğlu’nun Millet İttifakı’nın 13 Şubat’taki zirvesine ilişkin olarak liderlerle yaptığı görüşmelerin mahremiyet içerisinde gerçekleştiğini belirtti.
Hacımurat Uzgur, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:
Millet İttifakı ortaklarının bir araya geleceği 13 Şubat tarihindeki toplantının ev sahibi olarak liderleri ziyaret eden Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’ görüşmeleri bir mahremiyet çerçevesinde yürütmektedir.
Görüşülen sayın genel başkanlara duyduğumuz saygı gereği, mahrem olan bu görüşmelerin içeriğine dair bilgi verilmemektedir. Medyaya yansıyan varsayıma dayalı haberler doğru değildir.

Milletimizin geleceğiyle ilgili yapılan bu görüşmelerden çıkacak sonuçlar da inşallah hayırlı olacaktır.”

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’na ‘Adaylığınızı destekliyorum’ mu dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!