İsmail Saymaz, Veyis Ateş’in geçmişindeki dikkat çeken ayrıntıyı açıkladı

featured

Gazeteci İsmail Saymaz, Sedat Peker’in iddiaları hakkında sessizliğini koruyan Veyis Ateş’le yaptığı görüşmeyi anlattı. Saymaz, Ateş’e tavsiyede bulunduğunu söyledi.

Habertürk, Sedat Peker’in son videosunda adı geçen Veyis Ateş’i akşam haberlerinde ekrana çıkartmadı. Ateş’in yerine haberleri Ceren Bektaş Atuk sundu. Atuk, Ateş’in programı sunmama gerekçesi olarak ‘yıllık izni’ gösterdi. Veyis Ateş, ekrana çıkmaması hakkında, “Peker’in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler tamamen benimle alakalı” açıklamasını yaptı.

Halk TV‘de ‘Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi‘ne konuk olan Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Veyis Ateş ile yaptığı telefon görüşmesinin “off the record” olmayan bölümünü anlattı.

VEYSİ ATEŞ DYP İSTANBUL İL BAŞKAN YARDIMCISIYMIŞ

İsmail Saymaz konuk olduğu ‘Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi‘nde Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in son videosunda adı geçen Veyis Ateş ile yaptığı görüşmenin “off the record” olmayan bölümünü anlattı.

Medyaradar’ın aktardığına göre, İsmail Saymaz şunları söyledi;

“Veyis Ateş, 2005-2006 yılında Mehmet Ağar Doğru Yol Partisi Genel Başkanı iken Veyis Ateş, DYP’nin İstanbul İl Başkan Yardımcısıymış. Benim 94 yılındaki ülkücülüğümü herkes biliyor ama bu gözden kaçmış yani. Bu dönemde anladığım kadarıyla Doğruyol camiası ile tanışıklığı var. Erdal Aras‘la da Mehmet Ağar‘la da, Süleyman Soylu‘la da doğal bir bağlantısı var. Yasal bir şey yani burada bir sorun yok. Sonradan basın dünyasına katılmış öyle anlıyorum. Ben kendisine sordum, bana söylememek kaydıyla anlattı. O yüzden bir şey diyemem ama ben. Ama bu Erdal Aras ile konuşması anladığım kadarıyla doğru.

SAYMAZ’DAN ATEŞ’E TAVSİYE

Diğer iddialar hakkında bir şey diyemem ama şunu söyleyebilirim, ben kendisine şu telkinde bulundum. Veyis, senin daha önce tweetlerinden ortaya çıktığında ne yaptın. Halk Tv’ye geldin, Enver Aysever‘in programına çıktın. Enver Aysever muhalif bir gazeteci muhalif bir mecrada kendini anlattın. Çok da cesurca bir davranıştı. Bence senin açından da iyi oldu. İnsanlar ikna olur olmaz ama sen iyi bir şey yaptın. Benim sana tavsiyem bu sorulara cevap vermen yönünde olur. İstersen dedim ben kendi köşemde röportaj yapalım. Buyur sen kendini savun ya da iddialara cevap ver. Ama mutlaka ver dedim. Çünkü bunlar yenilir yutulur iddialar değil ve senin önüne koyarlar. Sen bundan sonra hangi yayına çıkarsan sosyal medyada ya da konuk olarak çağırdığın insanlar tarafından sana bu soruları sorarlar, çok sıkıştırılırsın. Dolayısıyla bu bir ömür boyu senin önünde olacak.

‘BİRAZ ZOR DÖNER’

Sana tavsiyem bu iddialara yanıt vermen yönünde olur. Ama benim köşemde benim sorularıma yanıt verirsen benim için de gazetecilik olur, senin için de iyi olur dedim. Cevap vermeyeceğini söyledi. Bir süre olan biteni seyretmek istediğini bu seyir sonunda belki açıklama yapabileceğini söyledi. Ben, benimsediği yolun doğru olmadığını söyledim. Bu görüşmemizden birkaç saat sonra ne oldu Veyis Ateş’in programı askıya alındı. Ben biraz geç döner diye tahmin ediyorum. Dönerse de zor döner geç döner. Benim ona bu vesile ile de tavsiyem sorulara cevap vermesi yönünde olur. Çünkü bu iddiaların açıklamaya muhtaç tarafları var ileride başı daha da ağrıya bilir.”

İsmail Saymaz, Veyis Ateş’in geçmişindeki dikkat çeken ayrıntıyı açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Simdi yazarken insanlarin ahini almamaya ozen gostererek yazmaya calisiyorum. Ancak bu insanlarin baskalarinin ahlari uzerinden o kadar endisesi yok. Kendi uzerine atili olan iddialara cevap vermek zorunda. Benim kendi adima gordugum gecen sefer yaptiginda “aldantik, kandirildik” modasi vardi. Muhtemelen bunda cark edecek manevra alani oldukca kisitli ya da yok. Is tatliya baglanirsa diye beklemeyi tercih etmis gibi duruyor. Allah’tan bulun.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    seksi adam veysi baba

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!