İsmailağa Cemaati’nden kopuş… ‘Mahmut Efendi ile öldükten sonra görüştüm’ deyip şeyhliğini duyurdu

İsmailağa Cemaati’nde ilk resmi bölünme gerçekleşti. Cemaatten dışlanan "Fatih Medreseleri" lideri Masum Bayraktar, Mahmut Ustaosmanoğlu ile öldükten sonra mana aleminde görüştüğünü ve şeyhin “Mahmut Efendi cemaati diye yürüyün” dediği iddia ederek kendi şeyhliğini ilan etti.

featured

İsmailağa Cemaati’ndeki şeyhlik kavgası ilk bölünmeyi getirdi. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeninin Cübbeli Ahmet’i “Hadi şeyhliğini açıkla da kasetlerini patlatalım” şantajının sarsıntıları sürerken, cemaatten dışlandığı bilinen Fatih Medreseleri lideri Masum Bayraktar kendi cemaatini kurup, şeyhliğini ilan ettiği ortaya çıktı.

Fatih Medreseleri adı altında yasalara aykırı şekilde medreseler açan Masum Bayraktar “mana aleminde” (öldükten sonra) Mahmut Efendi ile görüştüklerini, şeyhin “Mahmut Efendi cemaati diye yürüyün” talimatı verdiğini uydurarak kendi şeyhliğini ilan etti.

“Malum İsmailağa cemaati var. Mahmut Efendi Cemaati ne demek?” diye soran Masum Bayraktar, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun arzuladığı şeylerin cemaat içindeki bazı gruplarca yumuşatılmaya başlandığını, bunun da mesafeleri açtığını ve Mahmut Ustaosmanoğlu’nun mana aleminde bu talimatın kendisine verildiğini öne sürdü.

“Mahmut Ustaosmanoğlu’nun önceliğinin medreseler olduğunu, ancak son dönemde bu medrese işinin arka plana itilmiş durumda olduğunu savunan Masum Bayraktar, “Biz medreseleri ön planda tutacağız inşallah. Biz her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açmak için yolumuza Mahmut Efendi Cemaati olarak devam edeceğiz” dedi.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun İslami partileri desteklediğini ancak duruş olarak her partiye karşı mesafeli olduğunu savunan Bayraktar, “Ama görüyoruz ki bu parti işi ciddi şekilde bütün her tarafımızı sardı. Biz hiçbir partinin arka bahçesi olmak durumunda değiliz” ifadelerini kullandı.

Masum Bayraktar, İsmailağa Cemaati’nin başına geçen kişilerin Mahmut Ustaosmanoğlu’nun sağlığında başa geçmek istediklerini söylediği ancak  Ustaosmanoğlu’nun buna izin vermediğini savundu.

thumbnail
İlgili haber

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun kadınlara yönelik sözleri gündemde

İsmailağa Cemaati’nden kopuş… ‘Mahmut Efendi ile öldükten sonra görüştüm’ deyip şeyhliğini duyurdu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  tabi, cunku hayattayken soylemek aklina gelmedi, mana aleminde is goruyor. Mana alemi sizin ofis cunku. Ya bak, sizler gercekten de musrik insanlarsiniz en iyi ihtimal ile. Maide suresi 116 ve 117. Ahiret gunundeki bir diyalogu haber verir. Isa Peygamber oldukten sonra ne olup bittigini bilmedigini, bir haberi olmadigini soyluyor. Ama Mahmut denen zatin bir ayagi hala burada. Isleri cekip ceviriyor. Ne kadar rahat yalan soyleyebiliyorsunuz, hayret.

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Fatih medreseleri/masum bayraktar, yıllardır paralel ismailağa olmak için türlü numaralar çeviriyor, bu da üçkağıtlarından sadece bir tanesi.

 3. 2 ay önce

  bu adam seneler önce ismailağa dan dışlanmış idi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!