İsmailağa’da kriz… Cübbeli’den cenaze çıkışı: Su bile döktürmediler!

İsmailağa cemaatinin öne çıkan isimlerinden "Cübbeli Ahmet" Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesine ilişkin, "Cenaze şerifesine su bile döktürmediler" dedi.

featured

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yerine İsmailağa’nın başına Hasan Kılıç hoca getirildi. Karar Ustaosmanoğlu’nun tabutunun başında ilan edildi. Ancak cemaat içinde bu karara muhalefet edildiği konuşuluyor. İsmailağa’nın en medyatik ismi Cübbeli Ahmet‘e de cenaze töreninde yasaklar uygulandığı, protokolde dördüncü sıraya atıldığı da öne sürülmüştü. Ayrıca Cübbeli’nin yıllar önce, Ustaosmanoğlu’nun veliaht olarak Hasan Kılıç’ı önermediğini anlattığı videosunun cemaat içinde yeniden dolaştırılmaya başlandığı öğrenilmişti.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre Cübbeli Ahmet, Ustaosmanoğlu’nun cenazesine ilişkin şöyle konuştu:

“Efendi hayattayken ben kalp krizi geçirdim, gidiyordum. Yani ecel belli değildi. Efendi Hazretleri bize ‘Evladım yolumu muhafaza edin’ diye buyurdu. Biz onun için bu hususta hassasiyetimiz evvelden beri olduğu gibi devam edeceğiz.

Cenazede bir vazife talibi değilim. Bir gece evvel ne ilan ettim. ‘Aile kararıyla şöyle şöyle olacağını burada söyledim size ama mesele o değil. Mesele Efendi Hazretlerimize bir bardak, bakraç cenaze şerefisine su bile döktürmediler. Şimdi yaymışlar cenazeyi o yıkadı. Ne alakası var. Cenazeye su dökenlerde kim var biliyor musun? Bana ‘Rus Papazı’ diyen Saadettin Ustaosmanoğlu. Efendiye bu kadar iftiraları olunca mecbur cevap verdik. Efendi böyle bir şey demedi kardeşim. Herkes başladı ‘Kim Mehdi’ demeye. Böyle bir sapıklığa biz nasıl izin veririz? Efendi Hazretleri ‘uzak, daha zamanı var’ dedi. “

İsmailağa’da kriz… Cübbeli’den cenaze çıkışı: Su bile döktürmediler!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!