İsrail, yolcu uçağını kalkan yaptı, 172 sivil ölümden döndü

featured

Rusya Savunma Bakanlığı, İsrail tarafından Şam’a düzenlenen hava saldırısı esnasında 172 kişilik bir yolcu uçağının tehlikeye düştüğünü ve uçağın Rus Hmeymim Hava Üssü’ne zorunlu iniş yaptığını açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, içinde 172 yolcu bulunan yolcu uçağının, Suriye Hava Savunma Sistemi tarafından vurulmak üzereyken Hmeymim Hava Üssü’ne acil iniş yaptığını duyurdu. Tehlikenin sorumlusu ise Şam’a yaptığı saldırıda yolcu uçağını kalkan olarak kullanan İsrail jetleri…

İsrail tarafından Suriye’nin başkenti Şam’a düzenlenen saldırıda bir yolcu uçağının tehlikeye düşerek zorunlu iniş yaptığı öğrenildi.

Saldırı esnasında Airbus-320 model 172 kişilik bir yolcu uçağının Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ne zorunlu iniş yapmak zorunda kaldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, İsrail jetlerinin Suriye hava savunma sistemlerine karşı sivil uçakları kalkan yaptığına dikkat çekildi ve bunun İsrail açısından ‘yaygın bir uygulama haline getirildiği’ vurgulandı.

UÇAK TAHRAN’DAN GELİYORDU

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, uçağın İran’ın başkenti Tahran’dan Şam’a inmek üzere hazırlık yaptığı sırada riskin oluştuğunu ve uçağın Hmeymim Hava Üssü’ne acil iniş yaptığını söyledi.

 

 

İsrail, yolcu uçağını kalkan yaptı, 172 sivil ölümden döndü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Siyonizm denilen insanlık suçu, puştluk, yavşaklık .. tam da bööle bişeydir ! Kendi menfaatleri, ırkları, işgal ettiği toprakları haricindeki her şey değersiz, önemsiz onlar için yok edilmesi gereken lüzumsuz varlık .. çöptür.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!