İsrail’deki o saldırıyı IŞİD üstlendi

İsrail'de, iki polis memurunun ölümünü IŞİD üstlendi. İsrail polisi, saldırganları etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

featured

İsrail’de, pazar günü iki saldırgan, iki polis memurunu öldürdü. Terör örgütü IŞİD, Telegram hesabından yaptığı açıklamada saldırıyı üstlendi.

Reuters’ta yer alan habere göre; iki saldırganın İsrail’in Arap vatandaşları ve IŞİD sempatizanları olduğunu söyleyen İsrail güvenlik yetkilileri, İsraillilere yönelik saldırıların artması konusunda uyarıda bulundu.

Twitter’dan yaptığı açıklamada, İsrail’de gerçekleşen terör saldırısını kınadıklarını ifade eden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Bu tür anlamsız şiddet ve cinayet eylemlerinin toplumda yeri yoktur. İsrailli ortaklarımızın yanındayız ve saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

İsrail’in güneyindeki Negev çölünde, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Fas’ın dışişleri bakanları ve Antony Blinken bir zirve için bir araya gelmişti. İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, “Tüm dışişleri bakanları saldırıyı kınadı, hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini; yaralılara şifa dileklerini ilettiler” dedi.

Ulusal polis sözcüsü Eli Levy, polis memurlarının saldırganları etkisiz hale getirerek daha büyük bir terör saldırısını engellediklerini iddia etti.

İsrail’deki o saldırıyı IŞİD üstlendi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!