İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis intiharı daha…

Polis memuru E.S., İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde intihar etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlatıldığını açıkladı.

featured

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Enes Seyhan’ın, il emniyet binasındaki boş bir odada, kendi silahıyla yaşamına son verdiğini açıkladı.

Açıklamada, “05.10.2022 tarihinde Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Polis Memuru E.S. il emniyet müdürlüğümüzde boş bir odada kendi silahıyla intihar etmiştir. Olay sonrası ambulansla hastaneye sevk edilen E.S. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir” denildi.

Enes Seyhan’ın 2021 ve 2022 yıllarında psikolojik destek aldığı belirtilen açıklamada, “Tüm teşkilat mensuplarımızı derinden üzen intihar olayında varsa ihmali olanların tespit edilmesi için de soruşturma açılmıştır” ifadelerine yer verildi.

‘BENİ İNTİHARA SÜRÜKLEDİLER’

Halktv’de yer alan habere göre intihar etmeden önce yazdığı notta da yaşadıklarını anlatan Sayhan, “Mobbinglerle, sürgünlerle suçsuz olmama rağmen haksız soruşturmalarla beni intihara sürüklediler. Adalete inancım kalmadı başka çıkış yolu bırakmadılar. Mesleğimi sevmekten ve çok çalışmaktan başka bir suçum yok. Delilsiz, suç isnatsız bir dosya uydurarak beni koruma büroya gönderdiler. ‘Suçsuzum’ dedim ‘İnceleyin soruşturma yapın’ dedim dinlemediler. Dosyanın kapağını bile açmadan yıllarca zulmettiler” ifadelerini kullandı.

‘SON 30 SAATTE 5 ARKADAŞIMIZ HAYATINDAN VAZGEÇME YOLUNU SEÇTİ’

Twitter hesabından paylaşım yapan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasına tepki gösterdi.

Sezer, “Alelacele hazırlanmış, yalan yanlış kelimeler, o kadar korkakça bir açıklama ki, bir sürü kelime hataları ve ‘ne de olsa ölmüş, konuşamaz’ bir kişiye ‘deli’ yaftası… Yazıklar olsun size…” dedi.

Son iki günde 4 polisin intihar ettiğini, 1 polisin de intihar girişiminden yaralı olarak kurtulduğunu aktaran Sezer, “2022 yılında canına kıyan meslektaşlarımızı paylaşmayacağım demiştim. Birkaç canlı yayında konuştuk. Ama twit olarak atmadım. 30 saatte 5 arkadaşımız hayatından vazgeçme yolunu seçti, birisi çok şükür sağ ancak 4 meslektaşımızı kaybettik. Çok öfkeliyim…” ifadelerini kullandı.

‘O MEKTUPTA İSMİ GEÇENLER AÇIĞA ALINMALI’

Seyhan’ın intihar etmeden önce yazdığı mektupta baskıya maruz kaldığını yazdığına dikkat çeken Sezer, “Bir kişi İstanbul emniyetin göbeğinde, personel şubenin içerisinde canına kıyıyorsa, o emniyet müdürünün de, o mektupta ismi geçenlerin bir dakika orada kalmaması gerekir… En acil şekilde soruşturma açılmalı ve ilgili kişiler açığa alınmalıdır” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis intiharı daha…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 4 ay önce

    Peki Neden polislerin Cimer e sikayetleri yasaklandı?çünkü mobingin krali var,ama gormezden geliyorlar.Son 5 yılda ne kadar polis intihar etti?çaresizlikten,is degisikliği yapamazsınız,sikayet yasak.Tam bir fasizmle yönetiliyor polis teskilatı.(emekli polis)

  2. 4 ay önce

    Hepimizin başı sağolsun.

  3. 4 ay önce

    İntihar bulaşıcıdır. Emile Durkheim

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!