İstanbul seçimlerini bilen firmadan seçim anketi

Themis Araştırma, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini doğru tahmin etmişti. Firmanın gerçekleştirdiği yeni seçim anketi sonuçları açıklandı.

featured

2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin kamuoyu araştırma şirketleri çalışmalarını sürdürürken son anket sonuçları Themis Araştırma’dan geldi.

8 Aralık – 18 Aralık 2022 tarihleri arasında 30 ilde yaşayan aralarında ilk kez oy kullanacak seçmenlerin de bulunduğu, yüz yüze anket ve cati yönteminin bir arada kullanıldığı hibrit bir yöntemle gerçekleştirilen anket Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, siyasi parti tercihlerini ve cumhurbaşkanlığı seçim tercihlerini belirlemeye yönelik olarak gerçekleştirildi.

‘HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ?’ ANKETİ

Aralık ayının siyasi profilinde, Cumhur ittifakı bileşenlerini oluşturan partilerin oy kayıpları devam ederken, Millet ittifakı bileşenlerinden CHP ve İYİ Parti oylarını artırıyor.

Millet İttifakını oluşturan diğer partilerin dikkate değer bir oy potansiyellerinin olmadığı ve  Zafer Partisi’nin her geçen gün oylarını artırdığı anlaşılıyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİ

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimine aşağıdaki adaylarla girilirse ve adaylar Recep Tayyip Erdoğan, Mansur Yavaş ve Selahattin Demirtaş olsa hangi adaya oy verirdiniz? Anketinin sonuçlarına göre yüzde 55 ile Mansur Yavaş seçimi ilk turda kazanır sonucu çıkıyor.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimine aşağıdaki adaylarla girilirse ve adaylar Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Ekrem İmamoğlu olsa hangi adaya oy verirdiniz? sorusunda ise seçimin ilk turda sonuçlanmayacağı anlaşılıyor.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimine aşağıdaki adaylarla girilirse ve adaylar Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş olsa hangi adaya oy verirdiniz? sorusunda ise yine seçimin ilk turdan sonuçlanmayacağı öngörülüyor.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimine aşağıdaki adaylarla girilirse ve adaylar Recep Tayyip Erdoğan , Selahattin Demirtaş, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu olsa hangi adaya oy verirdiniz? sorusunda ise seçimin yine ikinci tura kaldığı gözlemleniyor.

Seçmenin algısına göre Türkiye’nin en büyük sorunları sırası ile aşağıda verilen tablodaki gibidir.

İstanbul seçimlerini bilen firmadan seçim anketi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 ay önce

    85 yaşındaki insanlara zulm eden zalimlere, oy çıkmaz bizden hocam. Kimi Suri, kimi Afgan, kimi faslı… 15 milyon bilmem ne bela..

  2. İçerisinde ZP oy oranı olmayıp, Deva, Gelecek olan hiç bir araştırmaya güvenmem. Bu doğru olmalı..

  3. Bence deneklere sorulan sorunlar çok önemli. Kısmen de olsa bir sonuca varmak mümkün. Bana göre en önemli 3 sorun; Eğitim, Adalet ve Liyakat. Diğer sorunlar ise bu üçlünün bozulmasının temel nedenidir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!