İstanbul seçimlerini kaybeden Yıldırım: İstanbullular 25 yıl sonra kıyaslama şansına sahip oldu

İBB seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na karşı kaybeden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Ankaralılar, İstanbullular, 25 yıl sonra kıyaslama şansına sahip oldular. Belki bunun da yaşanması gerekiyordu. İnşallah 2024'teki seçimlerde vatandaşlarımız bu karşılaştırmayı yapacak ve gereken kararı verecektir." dedi.

featured

Kocaeli’de konuşan Binali Yıldırım, muhalefetteki belediyelerin icraatları arasında vatandaşın derdine derman olacak hiçbir eserin bulunmadığını dile getirerek, “Bunlarınki sanal belediyecilik. Şimdi sanal bir alem var, ellerinde sosyal medya platformları, olmamış şeyleri olmuş gibi gösterme sanatını icra ediyorlar.” dedi.

Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul’da mücadele ettiklerini ancak kazanamadıklarını anlatan Yıldırım, “Bunu iki yönlü değerlendirmek ve fırsat olarak görmemiz lazım, öyle de görüyoruz. Ankaralılar, İstanbullular, 25 yıl sonra kıyaslama şansına sahip oldular. Belki bunun da yaşanması gerekiyordu. İnşallah 2024’teki seçimlerde vatandaşlarımız bu karşılaştırmayı yapacak ve gereken kararı verecektir. Biz buna yürekten inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhalefet partilerini eleştiren Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tabii ki iktidar adayı olabilirler, zaten 20 yıldır da öyle yapıyorlar ama vatandaşın önüne getirip koydukları hedef mi var? Yok. Söyledikleri tek şey; ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ Bunu dışarıdaki müttefikler de terör örgütleri de dost bildiğimiz ülkeler de söylüyor. Demek ki burada ülkenin bekasına, birliğine, kardeşliğine yönelik bir iş birliği var. ‘Erdoğan’ı indirirsek ne olacak? Çok daha kolay sevk ve idare edebileceğimiz Türkiye bizim olacak, istediğimi her şeyi yaptıracağız, bölgedeki stratejilerimizi, hedeflerimizi kolaylıkla yerine getireceğiz.’ Oyun budur, plan budur.”

‘ETRAFIMIZDAKİ ULUSLAR İÇİN DE SORUMLULUK TAŞIYORUZ’

Yıldırım, “Bu coğrafya bizim kaderimiz, dolayısıyla bu topraklarda sorumluluğumuz büyük. Sadece kendimiz için değil, etrafımızı kuşatan uluslar için de sorumluluk taşıyoruz. Onun için çok gayret edeceğiz, çok çalışacağız. 20 yıllık kazanımların birdenbire yok olmasına izin vermeyeceğiz. Esasen bizim rakibimiz yine biziz” dedi.

İstanbul seçimlerini kaybeden Yıldırım: İstanbullular 25 yıl sonra kıyaslama şansına sahip oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Şansın yok!

 2. 8 ay önce

  Dibini siyirdiniz ulkenin hala gozunuz doymadi,.,

 3. 8 ay önce

  Oğlunuz Erkam bey nasıllar, afiyettedirler inşallah! Hayır işlerine devam ediyor mu, Kolombiya’ya maske kitleri dağıtıyordu. Güzergah işleri, Hollanda, Kıbrıs, gemiler falan çok yoğundu bir ara…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!