İstanbul’da AVM’de çıkan yangında son durum

İstanbul Şişli'de bir alışveriş merkezinde (AVM) çıkan yangın kontrol altına alındı. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, yangınla ilgili yaptığı açıklamada "Şu an için can kaybı ve yaralılar hakkında herhangi bir bilgi yok." dedi.

featured

Levent Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi’ndeki iki katlı alışveriş merkezinin çatısında yangın çıktığı ihbarı üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yoğun dumanın oluştuğu yangın nedeniyle ekipler Bakırköy’den tüp aracı ve diğer ilçelerden de takım desteği istedi. Yangına, Beşiktaş, Seyrantepe, Şişli, Beyoğlu, Bakırköy ve Sultangazi’den de itfaiye desteği sağlandı.

AVM’deki vatandaşlar ve çalışanlar da tahliye edildi. Yangın nedeniyle gökyüzünü kaplayan yoğun duman, çevre ilçelerden ve Anadolu Yakası’ndan da görüldü. Ekipler, yangına 34 araç ve 106 personelle müdahale etti.

Yangın, merdivenli itfaiye aracı ve AVM’nin ana giriş kapısından yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı. AVM’de itfaiyenin soğutma ve duman tahliyesi çalışmaları devam ediyor.

AVM’NİN ÖNÜNDEKİ METRO GİRİŞİ KAPATILDI

Polis ekipleri de AVM’nin etrafını güvenlik şeridi çekerek, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Ayrıca ekipler, AVM’nin önündeki metro girişini de kapattı.

Dumandan etkilenenlerin olduğu yangında yaralı veya can kaybının olmadığı öğrenildi.

AVM’nin yanındaki bir ofiste çalışan Can Ersan, siyah duman yükseldiğini ve çatının yandığını görmeleri üzerine dışarı çıktıklarını belirtti. Çalışanlardan Gani Sağlar da yangın alarmının çalması üzerine binayı tahliye ettiklerini dile getirdi.

‘ŞU AN İÇİN CAN KAYBI VE YARALI YOK’

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, olay yerinde yangınla ilgili açıklama yaptı. Keskin, “Şu an için yaralı veya can kaybı bilgisi yok, yangının büyümemesi için çalışıyoruz” dedi.

Keskin’in açıklaması şöyle;

“Yangın söndürülmek üzere henüz bitmiş değil. Şu an için can kaybı ve yaralılar hakkında herhangi bir bilgi yok. Nedenini henüz bilmemiz imkansız. Ayrıca burada bir gece kulübü vardı. Muhtemelen ‘orada çıktı’ diye bir söylenti var. Can kaybı olmadan bu yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Maksadımız yangının daha geniş bir çerçeveye ulaşmasını engellemek, can kaybı olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.”

TANIKLAR O ANLARI ANLATTI

AVM’de yönetiminden Ali İhsan Atar, “Yangının şuan halihazırda kiracımız olan fakat kapalı, faaliyette olmayan bağımsız bölümdeki yapıdan çıktığını düşünüyoruz. Hemen AVM’yi tahliye etmeye başladık. 8 dakika gibi çok kısa bir sürede herkesi tahliye ettik. İçeride duman tahliye fanlarımız çalıştı. 8 dakika içerisinde AFAD, itfaiye, polis herkes buradaydı. Şu anda soğutma çalışmaları devam ediyor. İçeride tabii duman oluştu, tahliye fanlarımız çalıştığı için sadece zemin katla sınırlı kaldığını düşünüyoruz. Zemin katta itfaiye çalışmalarından dolayı su birikintisi oluştu. Sebebini bilmiyoruz, itfaiye araştıracak. Çatıda, yangın çıkan bölgenin üstünde hiçbir konut olmaması sevindirici. Kapalı olan gece kulübü gibi tabir ettiğimiz mekandan da çıkmış olabilir, başka bir noktadan da çıkmış olabilir” dedi.

‘BAĞIRDILAR ÇIKMAMIZI SÖYLEDİLER’

Zemin katta bulunan bir mağazada çalışan Kadriye Çelebi, “Mağazadaydık, hiçbir şekilde beklemiyorduk böyle bir şeyi, polisler ve güvenlik görevlileri bir anda içeri girdiler. Bağırdılar. Çıkmamızı söylediler. Mağazada tek başımaydım, o korku ve panikle kepenk kapatmak zorunda kaldık. Zemin katta sadece dumanı gördük, dışarı çıkınca alevleri gördük. Zemin katta koşarak kaçanları görebildim sadece” diye konuştu.

 

İstanbul’da AVM’de çıkan yangında son durum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!