Elinde ‘silahla’ geziyordu… İstanbul’da tedirgin eden görüntülerle ilgili açıklama

İstanbul’da bir kadın ve bir erkek, ellerinde uzun ve kısa namlulu iki 'silahla' görüntülendi. Eyüpsultan Kaymakamlığı, dolaşan kişinin elindeki silahın oyuncak olduğunu açıkladı.

featured

Eyüpsultan Göktürk Göleti’nin olduğu bölgede elinde uzun namlulu silahla yürüyen bir kişi çevredekiler tarafından cep telefon kamerasıyla kayıt altına alındı.

DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı olan Avukat Bilal Çelik de söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Göktürk gölet bölgesinde yürüyüş parkurunda bizzat resmini çektiğim çift ellerinde silahlarla yürüyordu. Kadının elinde kısa namlu silah pek görünmese bile güvenlik müdahale edeceğini söyledi. Ülkenin geldiği durum. Saat: 19.32 Yer : Göktürk Göleti”

Orijinal videoyu da paylaşan Çelik, emniyetin konuyla ilgilendiği notunu da düştü.

KAYMAKAMLIK ‘OYUNCAK SİLAH’ DEDİ

DHA’nın aktardığına göre, görüntülerin ardından konuyla ilgili inceleme başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, şüphelinin olay günü elinde silahla gezerken bölgede görev yapan polis memurları tarafından fark edildiğini, ekiplerin şüpheliyi durdurarak elindeki silahı aldığı ve yaptıkları incelemede silahın oyuncak olduğunu tespit ettiğini belirledi. Çocuklarına ait olduğu iddia edilen oyuncak silahı taşıyan şüphelinin aracını da arayan ekipler, herhangi bir olumsuzluğa rastlamayınca şüpheliyle ilgili herhangi bir işlem yapmadı.

Eyüpsultan Kaymakamlığı’ndan da konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Göktürk Göleti’nde silahla göründüğü ifade edilen şahsa yönelik, 07.08.2023 tarihinde Emniyet mensuplarınca, görüntünün alındığı yerde yapılan kontrol neticesinde; silahın oyuncak olduğu ve başkaca da bir olumsuzluk olmadığı tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

Kaymakamlığın açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayan avukat Bilal Çelik ise “Emniyet ile yaptığım görüşmede şahıslara ulaşılamadığı ve araştırmanın sürdüğü henüz iletilmişken; Yanında çocuğu olmayan iki yetişkin iki oyuncak silahla ormanda görülüyor ve güvenlik noktasından çıkış yapmadan kayboluyor. Şahıslara ulaşılmadan yaptığınız güven veren açıklamadan dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kulladı.

Elinde ‘silahla’ geziyordu… İstanbul’da tedirgin eden görüntülerle ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!