İstanbul’da şok evlerine baskın

İstanbul'da kaçak göçmenlerin kaldığı "şok evlerine" düzenlenen operasyonda 47 kişi yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesine yönelik işlemlere başlandı.

featured

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak göçmenlerin sevk edilecekleri sınır illerine götürülmeden önce kaldıkları, “şok evleri” diye nitelendirilen mekanlar ile ikamet sahiplerine yönelik çalışma başlattı.

Ekiplerin, yaptıkları çalışmalar sonucunda Bağcılar ve Esenyurt’ta belirledikleri 7 adrese operasyon düzenlendi. İkametlerden birinin dikkati çekmemesi için dışarıdan kuaför görünümü verildiği, arka tarafının ise iki katlı şok evi olarak kullanıldığı tespit edildi.

Yapılan incelemelerde şok evlerinde koğuş şeklinde ranza sisteminin kurulduğu, ev sahiplerinin kaçak göçmenlerin ülkede barınmalarını sağladıkları ve haksız kazanç elde ettiklerini belirlendi.

Operasyonda 47 kaçak göçmen yakalandı. Ev sahipleri hakkında adli işlem yapılarak toplam 120 bin 978 lira idari para cezası kesildi.

Yakalanan kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesine yönelik işlemlere başlandığı öğrenildi.

 

İstanbul’da şok evlerine baskın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!