İşte bakanlıkta 2 maaşlı 3 maaşlı bürokratlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 3 bakan yardımcısının çift maaş, 1 bakan yardımcısının da üç maaş aldığı öğrenildi.

featured

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Hazine’deki üç koltuklu bakan yardımcısının ismini açıkladı. Sözcü’nün aktardığına göre bu isimlerden Mahmut Gürcan ve Cengiz Yavilioğlu, Bakan yardımcısı olarak 53 bin 800 TL, Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğinden de aylık 40 bin 618 lira alıyor. Gürcan ve Yavilioğlu’nun aylık maaşları 94 bin 418 TL oldu.

Yunus Elitaş ise TÜPRAŞ Yönetim Kurulu üyeliğinden 67 bin 500 lira, Bakan Yardımcılığı maaşı olarak da 53 bin 800 lira olmak üzere 121 bin 300 lira elde ediyor.

Murat Zaman ise Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ve PETKİM yönetim kurulu üyesi. Bakan Yardımcılığından aldığı tutar 53 bin 800 TL, Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ücreti aylık 14 bin 111 lira, yılda 4 kez de ikramiye alıyorlar.

Yani Bakan Yardımcısının kasasına Eximbank’tan aylık ortalama 18 bin 815 TL giriyor. PETKİM’den aldığı maaş ise 49 bin TL. Zaman’ın toplam aylık geliri 121 bin 615 TL. Bakan yardımcılarının çifte maaş almasına tepki gösteren CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, “Vatandaşımız ekonomik krizin altında ezilirken; elektrik, su, doğalgaz faturalarını dahi ödeyemezken AKP’li bürokratlar birden çok yerden aldıkları, devasa tutardaki maaş, ikramiye, huzur hakkı ile gündeme geliyor” dedi.

Deniz Yavuzyılmaz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın Eylül 2022’deki maaşını da söyle açıkladı: Bakan yardımcısı maaşı 53 bin 800 TL. Kuveyt Türk Yönetim Kurulu huzur hakkı 175 bin 547 TL, Kuveyt Türk Yönetim Kurulu ilave ücreti 162 bin 585 TL. Toplam aylığı 391 bin 932 TL.

İşte bakanlıkta 2 maaşlı 3 maaşlı bürokratlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 ay önce

  Tezcan Karakuş Candan’ı işe gitmiyor diye Çankaya Belediyesindeki memuriyetinden çıkarıyor. Kim? İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin kurulu. Aslında tam tersine; işini en iyi ve dürüstçe yaptığı için işten çıkarıyorlar. En çok da Atatürk Orman Çiftliğini korumak için bıkıp usanmadan verdiği hukuk mücadeleleri. Kazanmasına rağmen uygulanmayan mahkeme kararları. İkiz kulelerine yıkım kararı aldırmasından sonra Sinan Aygün’ün şikayeti bahane edilerek cezalandırıyorlar akılları sıra. Peki zaman zaman basında çıkan ve daha bugün de yer alan haberlerde 3 maaş alan bürokratlar yani devlet memurları var. Üç işi birden nasıl yapıyor bunlar? Yasal kılıf uydurulmuş olsa bile hangi vicdana sığar bunlar?

 2. 3 ay önce

  Çok maaşlı olmak için ağzında gümüş kaşıkla doğmalıydın öyle doğmayanlar kıskanmasın. Hindu iseler dünyaya ikinci gelişlerinde belki bir şansları daha olabilir.

 3. 3 ay önce

  3 maas alan buyuksehir yoneticileride varmi acaba

  Cevapla
 4. 3 ay önce

  şirket gibi yöneteceğiz diyordu başkanlık sistemini getirirken… aile şirketi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!