İşte Sedat Peker’in işaret ettiği o oda! Devletten çaldıklarını burada mı bölüştüler?

Veryansın Tv, Sedat Peker’in iddialarına konu olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve “Demir Yumruk”tan hüküm giyen Hüseyin Eryılmaz arasında “rüşvet” görüşmelerinin yapıldığı öne sürülen VİP odayı fotoğrafladı.

featured

ERAY ÇELEBİ/VERYANSIN TV

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve “Demir Yumruk” tutuklusu Hüseyin Eryılmaz arasındaki rüşvet alışverişine yönelik iddiaları kamuoyunun gündemine oturmuştu.

Peker, Taranoğlu ile Eryılmaz’ın Ankara’daki ofisinde devamlı buluştuklarını iddia etmiş, “Ancak esas buluşma yerleri Ankara Panora AVM’nin içindeki Beymen’in VİP odasıdır.” demişti.

Peker’in iddiaları sonrası, görüşmelerin yapıldığı öne sürülen mağazaya gittik.

Beymen’in iddialara karşı yanıt hakkı olduğunu, yetkili bir isimle görüşmek istediğimizi söyledik.

Mağaza yetkilisi, mağaza müdürünün toplantıda olduğunu, şu anda uygun olmadığını dile getirdi, “VİP oda var mı?” sorumuza yanıt vermedi.

İŞTE O ODA

Bunun üzerine Veryansın Tv mağazanın ikinci katında bulunan, fiyatları kabarık ürünlerin yer aldığı VİP odayı buldu ve fotoğrafladı.

Mağaza müdürü, sürgülü bir kapı ile açılan VİP odayı bulmamızdan birkaç dakika sonra toplantısının bittiğini söyleyerek yanımıza geldi, Taranoğlu ile Eryılmaz arasındaki görüşmenin söz konusu odada yapılıp yapılmadığı konusundaki sorumuza ise yanıt vermekten kaçındı.

İddiaları yalanlamadı, “soruya yanıt verecek yetkiye” sahip olmadığını, Beymen’in kurumsal numarasından yanıt alabileceğimizi söyledi.

Bunun üzerine Veryansın Tv, kurumsal numarayı aradı.

Müşteri hizmetleri yetkilisi soruyu kayıt altına aldıklarını, “en kısa sürede geri dönüşün sağlanacağını” belirtti. Ancak Beymen’den dönüş olmadı.

Erdoğan’ın danışmanı Taranoğlu da iddiaları “Toplantıdayım, daha sonra görüşsek olur mu?” şeklinde geçiştirmiş, bir daha da Veryansın Tv’nin telefonlarına çıkmamıştı.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Demir-çelik fiyatlarını manipüle eden, 105 milyar liralık sahte faturayla kamuyu 25 milyar lira zarara uğrattığı gerekçesiyle 3 suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Demir Yumruk’ operasyonu kapsamında tutuklanan örgüt liderlerinden Hüseyin Eryılmaz’la ilgili de paylaşımlar yapan Peker, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Demir çelik piyasasının büyük bir bölümünü kontrol eden Hüseyin Eryılmaz var. Bu operasyondan dolayı örgüt lideri olarak o da cezaevinde. Ben Balkanlar’dayken bu arkadaşla telefonla görüşüyorduk devamlı. Bu operasyonun olacağından tüm örgüt liderlerinin haberi vardı (demir çelik operasyonundaki örgüt liderleri). Paralarının hemen hemen hepsini yurt dışına kaçırdılar. Size televizyon ekranlarından gösterilen, ele geçirilen paralar var ya onların hepsini toplasanız 40-50 milyon TL etmez. 25 milyar TL buhar oldu.”

‘HASILAT BÖLÜŞÜMÜ BAZEN YAZIHANEDE BAZEN O ODADA YAPILIYORDU’

Peker bu işin başında ise Cumhurbaşkanı danışmanlarından Serkan Taranoğlu olduğunu öne sürmüş, Taranoğlu ile Hüseyin Eryılmaz’ın Ankara’daki ofisinde devamlı buluştuklarını, bir diğer buluşma adresinin ise Beymen’in VİP odası olduğunu öne sürmüştü:

“Ancak esas buluşma yerleri Ankara Panora Avm’nin içindeki Beymen’in vip odasıdır. Ancak bunlar kurnaz, o odada buluştuklarında başka önemli misafirleri de geleceği zaman kamerayı ya bantla ya da başka bir şeyle kapattırıyorlardı. Devletten çaldıklarının hasılat bölüşümü bazen yazıhanede bazen o odada yapılıyordu. Bunlar kurnaz ama aslında aptallar. Odadan çıktıktan sonra yine her yerde kamera var. Bunların yardımcılarının ellerinde elbise torbaları olurdu. Ancak o torbaların içinde biraz elbise daha çok da para olurdu. Rüşvet takası daha doğrusu devleti soymaktan elde edilen para bu şekilde pay edilirdi. Bu tahkikatı yöneten Sayın Savcı, bu tahkikatın gerçekten neticelenmesini istiyorsan Cumhurbaşkanı danışmanı Serhan Tarancı’nın ve Hüseyin Eryılmaz’ın HTS kayıtlarını ve baz istasyonu kayıtlarını çıkarttırın. Ayrıca biraz önce bahsettiğim Beymen’in bu iki kişi vip odasındayken o odadaki kameranın kaç kere kapatıldığına bakın. Sayın Savcım bundan daha büyük delil olur mu? Bu dediklerim çıkmazsa, söz namus, parmağımı kesecem. Parmağımı keserken de herkese canlı olarak seyrettirecem.”

Peker, elinde Serkan Taranoğlu’nun SPK yolsuzlukları ile ilgili rüşvet amaçlı olduğunu iddia ettiği Whatsapp yazışmalarını yayımlamıştı.

Peker son olarak  Serkan Taranoğlu’nun Marka Holding’in sahibi İbrahim Tozeren’den 4 milyon TL istediğini, bu parayı özel görüntülerinin olduğu bir şantaj kasedini almak için kullanmak istediğini ileri sürmüştü.

 

 

İşte Sedat Peker’in işaret ettiği o oda! Devletten çaldıklarını burada mı bölüştüler?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 7 ay önce

  Benim burada gerçekten çok merak ettiğim bir şey var. Peker iki kişi arasında geçen bu Whatsapp yazışmalarını nasıl elde etmiş? Hani bu Whatsapp yazışmaları uçtan uca şifreliydi?

  • 7 ay önce

   Ekran görüntüsü alınmıştır.

  • 7 ay önce

   Yayınlananlar Whatsapp datası değil Mine Hanım’ın telefonunun ekran görüntüleridir. Bu görüntüler ya bizzat kendisi tarafından veya kocası tarafından Sedat Peker’e ulaştırılmıştır. Başka bir seçenek olamaz

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!