İşte Taksim bombacısının ilk ifadesi… ‘Hacı aradı, bombayı bıraktım’

Son dakika haberi... Taksim İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırıyı düzenleyen Suriyeli Ahlam Albashır'ın ifadesi ortaya çıktı. İddiaya göre Albashır, “Hacı” kod adlı PKK'lıdan telefonla talimat gelince bombayı bırakıp kaçtığını söyledi.

featured

İstiklal Caddesi’nde pazar günü meydana gelen terör saldırısında 6 kişi yaşamını yitirirken 81 kişi yaralandı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir’in saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğine dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Saat 15.17’de Taksim Meydanı’nda yürüyen ve İstiklal Caddesi’ne giriş yapan Ahlam Albashir, saat 15.30’da İstiklal Caddesi’nde patlamanın yaşandığı banka oturdu. 40 dakika boyunca bankta oturarak vakit geçirdi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ın haberine göre, Ahlam Albashir ile birlikte hareket eden bir örgüt üyesi, Albashir’in bankta otururken fotoğraflarını çekti ve hemen Albashir ile firari Bilal Hassan’ın İstanbul’a gelişini sağlayan ve Kobani’den saldırının talimatını veren PKK/YPG’li “Hacı” kod adlı kişiye gönderdi.

‘TALİMAT GELİNCE BIRAKTIM’

Ahlam Albashir talimatı bekledi. Fotoğrafları inceleyen “Hacı” kod adlı PKK’nin sözde sorumlusu talimatı verince Albashir bombayı banka bıraktı ve kaçtı.

Resmi ifadesine bugün başlanması planlanan ve yakalandıktan sonra kendisiyle alınan ilk ifadesinde yaşananları bu şekilde anlatan Ahlam Albashır’in “Talimat gelince bombayı bırakıp kaçtım” dediği öne sürüldü.

İşte Taksim bombacısının ilk ifadesi… ‘Hacı aradı, bombayı bıraktım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!