Yavuz Ağıralioğlu’ndan istifa kararı

Partisinin kararına karşı kazan kaldıran ve Millet İttifakı'nın ortak aday kararına tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve partinin çeşitli isimlerinden konuya ilişkin açıklamalar yapıldı.

featured

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti.

Ağıralioğlu, geçen hafta TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile ilgili sert sözler söylemişti. Yavuz Ağıralioğlu bir adım daha ileri giderek partisinin de adayı olan Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini açıklamıştı.

Akşam saatlerinde HaberTürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy’a konuşan Ağıralioğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener’le görüşerek ‘vedalaşacağını ve helalleşeceğini’ açıklamıştı.

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMALAR

Ağıralioğlu’nun sözleri sonrasında açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ‘istifa müessesesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür’ diyerek görüşmenin Akşener tarafından iptal edildiğini belirtti.

Öte yandan İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu ise, Ağıralioğlu’nun resmi olarak istifa etmesinin ardından yaptığı paylaşımda, “Bu akşam alışılmış geri sayımlardan birisi yok. 46 gün sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, İyi Parti iktidar olacak.” dedi. 

Twitter üzerinden paylaşım yapan Kavuncu şu ifadeleri kullandı:

Bu akşam alışılmış geri sayımlardan birisi yok. Durum açık ve net. 46 gün sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, İyi Parti iktidar olacak. Alınan kararların arkasında, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yanında dimdik duracağız. Endişelenmeyin, tarih yazacağız.

Ayrıca İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz ise, Twitter hesabı üzerinden Ağıralioğlu’na tepki gösterdi. Uz, “Ben karşı görüş bildirirken sen altılı masaya dönülmesi için el kaldırmadın mı?” ifadelerini kullandı.

Uz, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Sormam gereken soru şu: Yavuz Ağıralioğlu Hatırlarsın sanırım. Divanda senin de olduğun ortamda altılı masaya tekrar dönülmemesi konusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın şimdi ne oldu?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem de, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Bu seçimde isimlerin önemi yok. Onun için hiç kimse kendini kandırmasın. Mazeret aramasın. Milleti aptal yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, adalete aykırı, vatana, millete, insana zarar veren bu düzenin devamına en ufacık bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün muhakkak verir. Bu seçim iyilikle kötülüğün seçimi işte o kadar. Bu da böyle biline.

Yavuz Ağıralioğlu’ndan istifa kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Büyük birlik partisinden yetişme sözüm ona Türk milliyetçisi ama siyasal islamin en ateşli neferi ….Atatürk ü ağzına almayan…laik demokratik sisteme cumhuriyete muhalif bir tip…kandırılmış apaçi bbp ci gençlerin arasından görece eğitimli olduğu için sıyrılmış buralara gelmiş….yani çok büyük bir kayıp değil zira meral başkan bile görüşme gereği duymamış…yolu açık olmaz umarım…

  2. Eğer BÜyük birlik partisi başkanlığına oynuyosan eğer alan genişleteceksen önce Muhsinin katilleri hakkında iki kelam konuş reisin yaptığı gibi kemale laf atarak bu gemi yürümez.

  3. Bu ‘yargilanacaksız!’ dili ahan da burada ne kadar tanıdık geliyor!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!