İstiklal bombacısının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin patlamadan önce olay yerine gelişi ve patlamanın ardından uzaklaştığı görüntüler ortaya çıktı.

featured

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 13 Kasım’da İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı patlamaya sebep olan bombayı olay yerine bırakan gözaltındaki Suriye uyruklu Alham Albashır’ın Taksim’e gelişi ve olaydan sonra uzaklaştığı anların yer aldığı güvenlik kameraları görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde, olay günü saat 15.17’de Taksim Meydanı tarafından İstiklal Caddesi’ne giren teröristin, sırt çantası ve elindeki bir poşetle caddede yürüdüğü görülüyor.

Başörtüsü ile eşkalini gizlemeye çalışan ve saat 15.29’da bir kafenin önüne gelen teröristin saat 15.30’da bir mağazanın önünde yer alan ve patlamanın gerçekleştiği noktadaki banka, çantası ve elindeki poşetle oturması dikkati çekiyor.

Görüntülerde, yaklaşık 41 dakika bankta oturan Albashır’ın, saat 16.11’de sırt çantasını bankta bırakarak yine Taksim Meydanı istikametine yürümeye başladığı, patlamanın gerçekleştiği an olan saat 16.14’ten sonra ise koşmaya başladığı anlar yer alıyor.

Teröristin daha sonra ulaştığı Taksim Meydanı’nda saat 16.17 sıralarında bir otelin önünde yürüdüğü anlar da kayıt altına alındı.

Bombalı saldırıdan önce bir turist, İstiklal Caddesini cep telefonu ile görüntülerken teröristi de kayda aldı. Görüntülerde teröristin saldırıdan önce bankta oturduğu görülüyor.

Ayrıca görüntülerde saldırgan teröristin sadece gözlerinin açık olduğu, ağız ve burun kısmının kapalı olduğu görüldü. Suriye’den kaçak yollarla Türkiye’ye giren kadının yanında ise kahverengi bir çantanın olduğu görülüyor.

İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım günü yaşanan terör saldırısında 6 kişi yaşamını yitirmiş, 81 kişi de yaralanmıştı.

İstiklal bombacısının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Taksim Beyoğlu bombacısının meşhur edilme süreci devam ederken ayrıntılar insanı değişik yerlere götürüyor!
  Kadının tipi, asla kürt tipi değil, bir afro-arap görüntüsü var ve bundan da önemlisi, yakalandığındaki yüz ifadesi son derece korkmuş olduğunu gösteriyor!? Bir terörist, bu denli korkmaz!? Bu işin arkasında oldukça kötü bir karanlık olduğunu düşünmek için yeterli gerekçeler mevcut!!!

  Cevapla
  • 2 hafta önce

   Bende de dikkat ettim (ve bir ara ayni seyi dusundum), ama korkma konusunda yaniliyor olabilirsin. Bunlarin baslarinin paketlendiginde ucakta duzdugu nameler ortada. Bu tipler ancak boyle pusu falan atip, kendi kiclarini kurtarma derdindedir. Terorist bile olacak capa sahip degiller. Olsalar olsalar katiksiz … evladi olabilirler. Suleyman Soylu’ya guvenmiyorum elbette, ama bekleyelim. Polisimizin yanindayiz ve arkasindayiz.

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!