İstiklal bombası… Demirtaş’tan PKK’yı temize çıkarma gayreti

Türkiye, terör eylemiyle sarsılırken, HDP'li Selahattin Demirtaş'tan PKK'yı perdeleyen açıklamalar geldi. İstiklal bombasını kınayan Demirtaş, PKK'nın adını ağzına almamıştı. Şimdi ise saldırının devlet içinden yapıldığı iddiasında bulunarak PKK'yı temize çıkarmaya çalıştı.

featured

Taksim İstiklal Caddesi’ni kana bulayan Suriye uyruklu bombacı terörist Ahlam Albashir, saldırıdan yaklaşık 8 saat sonra saklandığı örgüt evinde yakalandı. Bombacının PKK/YPG tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildi açıklandı. Teröristin 4 ay önce Afrin-İdlip üzerinden ülkemize kaçak yollarla girdiği, Esenler’e yerleşerek çalışmaya başladığı öğrenildi. Diğer yandan PKK/YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör merkezlerinde Suriyelilerden oluşturduğu özel terör birimleri oluşturduğu konuşuluyor. Bu durum Suriyeli sığınmacı yığının ülkemiz için yarattığı tehdit ortamını tekrar gözler önüne serdi. Bombalı saldırının ardından başlatılan operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 50’ye ulaştı.

Türkiye, terör eylemiyle sarsılırken, HDP’li Selahattin Demirtaş’tan PKK’yı perdeleyen açıklamalar geldi. Mersin polisevi saldırısının ardından İstiklal bombasını da kınayan Demirtaş, özellikle saldırganların adını anmamış, PKK’yı ağzına almamıştı.

Demirtaş bugün T24’te yayınlanan yazısında, bombacı teröristin PKK/YPG bağları ortaya serilmişken “Pazar günü İstiklal Caddesi’nde hepimizi derinden üzen vahşi bir katliam yaşandı. Bu terör saldırısının faillerini, arkalarındaki güçleri, gerçek amaçlarını belki de hiç öğrenemeyeceğiz” dedi.

Demirtaş, “Bombacı diye yakalanan, istihbarat eğitimi aldığı duyurulan ve her şeyiyle ‘İşte buradayım, beni yakalayın’ diyen, yakalandığında da şaşkın ördeğe dönüşüp üstüne New York yazılı tişört geçirilip fotoğraf çektirilen kişi gerçekte kim? Bu katliamı kimin adına yaptı?” ifadelerini kullandı.

Daha ileri giden Demirtaş, 21 Mart 2022’de Yüksekova’da bir polis memurunun aracında yapılan aramada 52 kilogram patlayıcı yakalandığı haberini hatırlatarak, saldırının devlet içinde yapıldığı mesajı verdi.

İstiklal bombası… Demirtaş’tan PKK’yı temize çıkarma gayreti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    İtalya’da Anti Mafya yasaları gibi bizde Anti Pkk yasaları olmalı.mesela üyelik 20 seneden başlar, şüphe durumunda devlet sizi tutuklayıp her seyinize el koyabilir ve mafya üyesi olmadığınızı siz ispatlamak zorundasınız devlet değil.. tâbi bu yasalar öyle rast gele uygulanmaz…

  2. 3 hafta önce

    guzel maval okumus, iceriden hikaye kitaplari yazmaya devam etsin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!