İstiklal bombası TNT çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı İstanbul Bölge Laboratuvarındaki incelemede, Beyoğlu'ndaki saldırıda kullanılan patlayıcının TNT olduğu tespit edildi.

featured

İstiklal Caddesi’nde dün düzenlenen bombalı saldırıda kullanılan bombanın türü belirlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı İstanbul Bölge Laboratuvarındaki incelemede, Beyoğlu’ndaki saldırıda kullanılan patlayıcının TNT olduğu tespit edildi.

SALDIRI TALİMATI KOBANİ’DEKİ MERKEZDEN

Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında bombayı olay yerine bıraktığı belirlenen Suriye uyruklu şüpheli Ahlam Albashır’ın, saldırının talimatını PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden aldığı belirlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dün Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili çalışma yapıldığı belirtildi.

Bombayı koyan şüpheli kadın şahsın olay yerine geliş gidiş güzergahlarını gören 1200 güvenlik kamerasının incelendiği aktarılan açıklamada, şahsın taksiyle olay yerinden ayrılarak Esenler ilçesine gittiğinin tespit edildiği kaydedildi.

46 GÖZALTI

Açıklamada, yapılan fiziki ve teknik çalışmada şahsın irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendiği vurgulanarak, şöyle devam edildi:

“Yapılan operasyonda 46 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şahısların sorgulamalarında bombayı koyan şahsın Küçükçekmece ilçesinde bir adrese gittiği tespit edilmiştir. Belirlenen adrese saat 02.50’de yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır isimli şahıs sağ olarak ele geçirilmiştir. Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir. PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da eylem talimatı alarak 13 Kasım’da saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir.”

Teröristin emniyetteki işlemleri sürüyor.

SOYLU: ABD’NİN TAZİYESİNİ KABUL ETMİYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi’nde esnafı ziyaret ettikten sonra patlamanın olduğu noktada açıklama yaptı.

Soylu, “Nerden koordine edildiğini biliyoruz. Emniyetimiz valiliğimiz gerekli açıklamaları yaptı, yapmaya devam ediyor. Biz, bize verilen mesajı aldık ve bize verilen mesajın ne olduğunu biliyoruz. Amerikan Büyükelçiliği’nin taziye dilemesini reddediyoruz. Biz kimsenin düşmanı değiliz. Kimseye kalleşlik yapmıyoruz. Bu kalleşliklere tahammül edecek gücümüz kalmadı. İstiklal Caddesi bizim nazlı kızımızdır. Elbette ki teröristler yakalandı. Yakalamasaydık bugün Yunanistan’a kaçıracaklardı. PKK’ya kim iç istihbarat sağlamaya çalışıyorsa faili odur. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz” dedi.

“Terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yöneliktir” diyen Soylu, “Küçükçekmece’de yakalandı. Esenler’de bir atölyede muhafaza edildi. Burada patlattıktan sonra yine Esenler’e gitti. Oradan başka araçla Küçükçekmece’ye gitti. Onu götüren şahsı yakalayıp onu sorgulayınca sokakta olduğunu öğrendik ve operasyon çerçevesinde de o evde ele geçirmiş olduk. Onunla beraber bu olayı tertipleyen terör örgütü buna üzülecek ama öldür talimatı verdiği kişiyle yakaladık. Birkaç operasyonumuz daha var. Operasyonumuz devam ediyor” diye konuştu.

İstiklal bombası TNT çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Yahu bu kadar biliyordun da bunca adam nasil oldu da Türkiyeye girdi elini kolunu sallaya sallaya dolasiyor. Madem herseyden haberin var niye bu olaylar oluyor?

    Cevapla
  2. 3 hafta önce

    Sn. Veryansın, Sn. Soylu neredeydi patlama olduğunda?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!