İstiklal bombasının arkasındaki isim

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı planlayan kişinin Ammar Jarkas isimli bir Suriyeli olduğunu öne sürdü.

featured

Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında bombayı koyan Suriyeli Ahlam Albashır, olaydan 8 saat sonra yakalandı. Bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli sayısı 50’ye yükseldi.

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında pazar günü gerçekleşen saldırıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

SURİYELİ BİRİM

Bombalı saldırıdan sonra yaşanan teknik takip ve gözaltına alınan şahısların ifadelerinden, Kobani’de PKK-PYD’nin Suriyelilerden oluşan bir yapılanmasının olduğu ortaya çıktı. Bu yeni bir birim. Ben de henüz ismini bilmiyorum. Ama terörist ifadesinde özel istihbarat biriminde eğitim aldığını itiraf ediyor. Zaten hem bombayı bırakan hem eylemi koordine eden şahıs Suriyeli. PKK içinde Suriyeli bir kol var. Geçmişte Suriyeli Behoz Erdal çok etkiliydi. Şimdi ABD’lilerle birlikte çalışan Mazlum Kobani var. Ama sözünü ettiğim birim yeni. Türkiye’den eleman devşirmekte sorunlar yaşayınca Suriyeli network’ünü devreye sokmuşlar. Amerika’nın koruması altındaki Kobani’de Suriyelilerden oluşan birimler oluşturmuşlar.”

‘AMMAR’I KAÇIRIN’ TALİMATI

Olaydan sonra yaşanan teknik takipte Kobani ile konuşmaların tespit edildiğini belirten Selvi, şöyle devam etti:

“Kamışlı’daki merkezden, ‘Kız önemli değil. Onu infaz edin. Ammar bizim için önemli, Ammar’ı çıkarın’ deniliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Örgütün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya kanala atın talimatı var. Teröristi öldürüp tüm network’ü çözmemizi engelleyeceklerdi’ demişti.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristi Yunanistan’a kaçırmayı planlıyorlar. Ya orada ya da kaçıramayacaklarını anlarlarsa burada infaz edip bağlantılarının ortaya çıkmasını engellemek istiyorlar. Ama kadın terörist canlı olarak yakalanınca bu plan suya düşüyor.

İstanbul’daki saldırıyı planlayan şahsın ismi ise Ammar Jarkas. Büyük lokma bu. Kamışlı’daki merkezden, ‘Ammar bizim için önemli. Ammar’ı çıkarın’ dedikleri terörist. Örgüt için önemli isim. Terörist kadını Yunanistan’a, Ammar Jarkas’ı ise Bulgaristan’a kaçırmayı planlıyorlar.

Suriye vatandaşı. 1 yıl önce gelmiş İstanbul’a. Kobani ile irtibatı kuran isim. Ammar Jarkas yapılan operasyonla yakalandı, şimdi içeride hesap veriyor.”

İstiklal bombasının arkasındaki isim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 hafta önce

  bu kadar açıklama yapabilmişiz..korkudan, ardındaki devleti, elçiliğini, ilan bile edemiyoruz..en fazla, trip yaparak geçiştiriyoruz..daha fazlasını yapabilecek ne bir lider, ne de bir öneri, ne de bir siyasi tavır gösteren lider veya parti de yok…dahasını kim teklif ediyor !!! aklı daha fazla olan bize de haber versin..bu millet ne yapacak..gerçekten şaşkınız..kırk satır mı kırk katır mı ! asıl sorun, sistemin , erdemli insanları dışlamış olduğu gerçeği..bu bilinçli bir tercih..büyük bir ihanet..kısaca bizi bilerek şaşkın yaptılar..oyunlara dahil oldukları gerçeği ile de, hiçbir siyasi irade ile helalleşmem..milletti duman edenlerin ve gibi gibi yaparak, herşekil nimetlenen tiyatrocuların ve sahneyi sahiplenen derinlerin canları cehenneme..

 2. 3 hafta önce

  Burada bahsedilen herkesin tek tek sınırlarımızdan girebilmesi olaya zemin hazırlamıştır. Daha fazla sebep aramaya gerek yok.

 3. 2 hafta önce

  Yani diyorki duskun kadir, bizim pkk masum, bunu yapan suriyeli pkk, onlar da mazlum’unkiler degil yeni, yani aslinda Suriyeli de degiller. Ben ikna oldum, hemen gidip akapeye oy veresim geldi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!