İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayan akademisyen açığa alındı

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde mezuniyet etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir konferansın başlangıcında saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı sırasında ayağa kalkmayan akademisyen M.Ç., başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı.

featured

Çankırı Karatekin Üniversitesi mezuniyet etkinlikleri kapsamında Rektörlük Konferans Salonu’nda bir konferans düzenlendi. Üniversite tarafından servis edilen fotoğraflarda ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada bir akademisyenin ayağa kalkmadığı görüldü. Gelen tepkiler üzerine üniversite tarafından idari soruşturma başlatıldı.

Üniversiteden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Üniversitemizde düzenlenen bir etkinlikte ‘Saygı Duruşu’ ve ‘İstiklal Marşı’ esnasında ayağa kalkmadığı tespit edilen araştırma görevlisi, hakkında yürütülen soruşturma süreci çerçevesinde açığa alınmıştır” denildi. (DHA)

İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayan akademisyen açığa alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. 28 Mayıs 2024, 12:09

    Fotoğraf sanki üniversitede değil, cemaat tarikat tekkesi gibi görünüyor.

  2. bu ülkenin tip ortalaması neden bu kadar yerlerde.

  3. 28 Mayıs 2024, 08:35

    O hain araştırma görevlisini üniversiteye alan öğretim görevlisini de açığa alın.

  4. Ne zahmet!Adam İstiklaş Marşı’nda ayağa kalkamıyorsa çıkar vatandaşlıktan gitsin nerde homo erectus oluyorsa oranın vatandaşlığına başvursun mutlu mesut yaşasın!

  5. Birsey olmaz, dekan rektor olarak bir yere atarlar. Olmadi yonetim kurulu uyesi olur. Istiklal marsinin nesinden gocunursun, git kanini kontrol ettir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!